2018-05-15
Resultat Sverige ultra

Löparkalaset Trelleborg, 2018-05-12
resultat  Banan

Start och mål är på Östervångsstadion i Trelleborg.
3-timmars startar kl 10:00
6-timmars sta
rtar kl 10:00
Dam, herrklass och stafett 6-timmars
Bana Östervångsstadions fina 4oo meters löparbanor.
Arrangör Sweden Runners

 

 
Karta
 
Resultat  Löparkalaset Trelleborg, 2018-05-12
 
lopp

plac

namn klubb född varv distans tid snitt
3 tim damer 1 Helena Lambert Ingen klubb 1970 83 33,70 km 02:58:42 5:18 min/km
2 Lisethe Bank Mikkeller Running Club 1982 75 30,29 km 02:59:28 5:55 min/km
3 Anna Jones Ingen klubb 1968 69 27,83 km 02:59:45 6:28 min/km
4 Malin Ekenstierna Ingen klubb 1982 61 24,63 km 02:59:47 7:18 min/km
5 Erica Perhult Näset Triathlonklubb 1976 59 24,05 km 02:58:04 7:24 min/km
6 Jenny Pariola Swedenrunners 1983 57 23,37 km 02:57:31 7:36 min/km
7 Madelene Carlström Kustjoggarna 1977 57 23,13 km 02:59:05 7:45 min/km
8 Anna-Maria Herbertsson Ljung 1966 57 23,03 km 02:59:45 7:48 min/km
3 tim herrar 1 Andreas Olsson Ingen klubb 1981 94 37,89 km 02:59:34 4:44 min/km
2 Stefan Förare Kustjoggarna Trelleborg 1961 89 35,87 km 02:59:40 5:01 min/km
3 Mattias Lindsjö Mikkeller Running Club 1973 86 34,76 km 02:59:08 5:09 min/km
4 Martin Ganslandt Kustjoggarna 1977 68 27,42 km 02:59:39 6:33 min/km
5 William Carlström Kustjoggarna 2006 50 20,33 km 02:59:05 8:49 min/km
6 tim damer 1 Jessica Aideborn Sweden runners 1981 164 66,05 km 05:58:51 5:26 min/km
2 Annika Rosell Scania road runners 1966 147 59,13 km 05:59:10 6:04 min/km
3 Yvonne Carlgren Hansson Sweden runners 128 51,42 km 05:58:26 6:58 min/km
4 Pernille Lundahl Scharff Runacademy IF 1975 124 50,00 km 05:58:57 7:11 min/km
5 Catharina Henriksson Söderåsens FK 1969 114 45,80 km 05:59:57 7:52 min/km
6 Ann-Sofie Martinez Riqué Ingen klubb 1969 107 43,34 km 05:57:12 8:14 min/km
7 Irene Kaspersson Team Kaspersson 1964 106 42,93 km 05:56:51 8:19 min/km
6 tim herrar 1 Roger Kjellsson Team Blekinge LF 1969 187 75,00 km 05:59:18 4:47 min/km
2 Tobias Jansson Team Trelleborg triathlon 1978 171 68,77 km 05:58:51 5:13 min/km
3 Patrik Johansson Näset Triathlonklubb 1975 168 67,42 km 05:59:48 5:20 min/km
4 Magnus Johansson Scania Road Runners 1974 164 65,98 km 05:59:10 5:27 min/km
5 Max Persson Malmö 1970 163 65,46 km 05:59:35 5:30 min/km
6 Jonas Schimmele Andrarums IF 1971 160 64,54 km 05:58:03 5:33 min/km
7 Lars Björk Sweden runners 1975 149 59,90 km 05:59:30 6:00 min/km
8 Jonas Persson Sweden Runners 1970 146 58,79 km 05:58:50 6:06 min/km
9 Jonas Nielsen Ingen klubb 1973 140 56,36 km 05:58:55 6:22 min/km
10 Toru Shingai IS Göta 1969 139 56,05 km 05:58:47 6:24 min/km
11 Lars Kronfält Ingen klubb 1977 139 55,80 km 05:59:05 6:26 min/km
12 Christian Rasmusson Ingen klubb 1984 138 55,51 km 05:59:22 6:28 min/km
13 Stefan Samuelsson the gax ultramarathons 1972 133 53,60 km 05:58:56 6:42 min/km
14 Lars Kaspersson Team Kaspersson 1958 131 52,73 km 05:59:07 6:49 min/km
15 Sigvard Koplimäe Vattudalens LDK 1950 125 50,47 km 05:57:56 7:06 min/km
16 Anders Jelander Söderåsens FK 1964 124 49,80 km 05:59:56 7:14 min/km
17 Lars Lindblom SOK KNALLE 1961 123 49,62 km 05:58:23 7:13 min/km
18 Lars-Göran Olausson Team Blekinge 1952 105 42,42 km 05:58:02 8:26 min/km
19 Joakim Gustavsson Försvarsmakten 1972 88 35,40 km 03:59:50 6:47 min/km
20 Peter Bengtsson Ingen klubb 1968 78 31,63 km 02:58:56 5:39 min/km
21 Zoltan Kuthy Ingen klubb 1969 68 27,40 km 03:25:28 7:30 min/km