2018-03-12
Resultat Sverige ultra

Skövde 6-timmars, 2018-03-10
resultat  Banan

Start/mål:   
Kårhuset, Boulongerskogen, Skövde
Start klockan 10.00   Målgång klockan 16.00
Man stoppar vid signal där man befinner sig på banan
 
Banan:
1200 meter lång slinga på asfalt/grus/(snö) underlag. 
Banan är kontrollmätt av Reima Hartikainen.

Arrangör:
Team Ultra Sweden

 

177 st löpare deltog i loppen

 

Mycket trevligt och gemytligt i Skövde. Trevligt att träffa gamla och nya vänner. Tack till Reima, Ferike och alla de övriga som servade oss så väl.
/Niclas Dia

 
 
Bilder
foto & text Niclas Dia
Kurt och Hans i samspråk innan start
Samling och nummerlappsutdelning innan start
Apladalens snabba löpare på plats

Stig Söderström är ensam om att ha sprungit samtliga Skövde 6h !

Sigvard Koplimäe  på språng
Nina Eibring firade sin födelsedag på detta viset

Jan Paraniak och Kurt Gustavsson kämpar på

Mats Liljegren kom långt idag

Sofia Kay. LK TV88, har Micael (Apladalen) och Hans-Inge i släptåg

Fantastiska Lennart Skoog gör sitt 900:e lopp som är M eller längre !!!

 
 
 
 
Banan
 
 
Resultat Skövde 6-timmars, 2018-03-10
 

 

 

Klass

 

Namn

Klubb

 född

Varv

Distans

Tid

Snitt

1 tim herrar

1

1HM

Mmot

Nyblad Simon

Team Snigel

1989

6

8,25 km

54:33:00

6:37 min/km

 

2

1HM

M70

Johansson Bosse

Mariestads AIF

1948

6

8,16 km

55:19:00

6:47 min/km

 

3

1HM

M70

Johansson Lennart

Mariestads AIF

1948

5

6,92 km

54:56:00

7:57 min/km

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klass

 

Namn

Klubb

 

Varv

Distans

Tid

Snitt

3 tim damer

1

3HK

Ksen

Kärrå Karolin

Apladalens LK

1986

31

38,24 km

02:55:50

4:36 min/km

 

2

3HK

K40

Gannerud Kristin

Skövde triathlon

1978

25

30,84 km

02:56:20

5:43 min/km

 

3

3HK

K50

Josefsson Karina

SOK Knallen

1965

23

28,01 km

02:58:12

6:22 min/km

 

4

3HK

Kmot

Johnson Leonora

Karlskoga

1995

20

24,33 km

02:59:34

7:23 min/km

 

5

3HK

Kmot

Engström Carina

Skövde

1966

19

23,08 km

02:57:08

7:41 min/km

 

6

3HK

Kmot

Petterson Marie-Louise

Team Ultrasweden LK

1970

13

16,03 km

02:47:02

10:25 min/km

 

7

3HK

Kmot

Petterson Hanna

Team Ultrasweden LK

1998

5

7,36 km

01:22:04

11:09 min/km

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klass

 

Namn

Klubb

 

Varv

Distans

Tid

Snitt

3 -tim herrar

1

3HM

M35

Stenvard Viggo

SOK Knallen

1980

32

38,68 km

02:58:58

4:38 min/km

 

2

3HM

M55

Nordgren Jerry

Optimal Massage & Motion AB

1966

30

36,79 km

02:57:26

4:49 min/km

 

3

3HM

M40

Levin Alexander

Team Ultrasweden LK

1974

29

35,26 km

02:58:45

5:04 min/km

 

4

3HM

M45

Johansson Mikael

Mariestads AIF

1972

28

34,27 km

02:57:07

5:10 min/km

 

5

3HM

M70

Holmén Sven-Gunnar

Mariestads AIF

1948

26

32,03 km

02:55:50

5:29 min/km

 

6

3HM

M40

Rinnan David

Tyresöjoggarna

1975

26

31,43 km

02:54:47

5:34 min/km

 

7

3HM

M55

Krok Anders

SOK Knallen

1963

26

31,43 km

03:05:50

5:55 min/km

 

8

3HM

M35

Karlsson Robert

OK Norrvirdarna

1981

25

30,58 km

02:58:07

5:49 min/km

 

9

3HM

Mmot

Karlsson Tomas

LK TV88

1960

24

29,53 km

02:57:03

6:00 min/km

 

10

3HM

M60

Johansson Göran

SOK Knallen

1957

23

28,41 km

02:56:13

6:12 min/km

 

11

3HM

Mmot

Thool Håkan

If Friskis & Svettis

1956

21

26,28 km

02:54:38

6:39 min/km

 

12

3HM

Mmot

Johnson Salomon

Karlskoga

2003

20

24,48 km

02:58:58

7:19 min/km

 

13

3HM

M70

Hågestad Kjell

Färjestadens Motion

1944

19

23,06 km

02:53:54

7:32 min/km

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klass

 

Namn

Klubb

 

Varv

Distans

Tid

Snitt

6 tim damer

1

6HK

Ksen

Smedman Sofia

Team Billinge x-trail

1988

55

66,72 km

05:57:08

5:21 min/km

 

2

6HK

Ksen

Mikkonen Saara

IF Linnéa

1987

55

66,28 km

05:59:16

5:25 min/km

 

3

6HK

Ksen

Axelsson Gunilla

Uppsala LK

1988

55

66,23 km

05:59:32

5:26 min/km

 

4

6HK

Ksen

Bengtsson Linda

Karlstad

1985

54

66,05 km

05:54:04

5:22 min/km

 

5

6HK

K35

Nilsson Maria

Karlstad

1984

54

65,92 km

05:55:11

5:23 min/km

 

6

6HK

K45

Trollsfjord Anna-Maria

SOK Knallen

1972

50

61,10 km

05:54:33

5:48 min/km

 

7

6HK

Ksen

Fredriksson Therese

SOK Knallen

1986

49

59,90 km

05:54:22

5:55 min/km

 

8

6HK

K40

Sjöberg Diefke Marie

Träningsguiden

1978

49

59,04 km

05:59:33

6:05 min/km

 

9

6HK

K35

Karlsson Maria

Grytgöls IK

1979

46

55,78 km

05:56:20

6:23 min/km

 

10

6HK

K55

Björk Ingrid

Sth

1959

45

55,03 km

05:54:36

6:27 min/km

 

11

6HK

Kmot

Nilsson Isabelle

Prins Borka

1992

45

54,60 km

05:57:45

6:33 min/km

 

12

6HK

Kmot

Carlsson Carola

Träningskonsulten sports club

1962

45

54,41 km

05:57:57

6:35 min/km

 

13

6HK

K40

Grahn Jennie

Axa

1976

44

53,91 km

05:52:12

6:32 min/km

 

14

6HK

K55

Askengren Berg Annika

LK TV88

1960

44

53,53 km

05:54:03

6:37 min/km

 

15

6HK

K45

Gottberg Noren Sofia

Mrs

1974

44

53,29 km

05:58:12

6:43 min/km

 

16

6HK

K45

Nyström Ulrika

LK TV-88

1969

44

52,96 km

05:43:04

6:29 min/km

 

17

6HK

K45

Bjärmark Erica

Zinkgruvans IF

1970

43

52,34 km

05:56:20

6:48 min/km

 

18

6HK

Kmot

Johnson Regina

Karlskoga

1968

43

52,25 km

05:57:18

6:50 min/km

 

19

6HK

K45

Aspenberg Katarina

Gerillalöparna, Sth

1973

43

52,19 km

05:56:21

6:50 min/km

 

20

6HK

K40

Kay Sofia

LK TV88

1976

42

51,60 km

05:53:34

6:51 min/km

 

21

6HK

K55

Amundsson Lisa

Strömstad Löparklubb

1960

42

51,28 km

05:55:26

6:56 min/km

 

22

6HK

K45

Carlgren Hansson Yvonne

Sweden runners

1970

42

51,25 km

05:55:16

6:56 min/km

 

23

6HK

K45

Otto Pernilla

Optimal massage & motion

1969

42

51,05 km

05:56:59

7:00 min/km

 

24

6HK

K40

Nordin Camilla

SOK Knallen

1978

42

50,98 km

05:56:57

7:00 min/km

 

25

6HK

K55

Björk Marita

SOK Knallen

1959

42

50,95 km

05:56:18

7:00 min/km

 

26

6HK

Kmot

Lindgren Susanne

Åtvidaberg

1962

42

50,60 km

05:54:15

7:00 min/km

 

27

6HK

Ksen

Honek Jennifer

LSG Karlsruhe

1985

42

50,57 km

05:01:21

5:58 min/km

 

28

6HK

K45

Pihl Kirsi

Tullinge

1971

41

50,39 km

05:52:47

7:00 min/km

 

29

6HK

K35

Lindvall Mikaela

Västerås LK

1981

41

49,38 km

05:58:45

7:16 min/km

 

30

6HK

Ksen

Bokedal Madeleine

Runacademy IF

1987

41

49,37 km

04:48:02

5:50 min/km

 

31

6HK

K35

Eriksson Therese

F&S Vänersborg

1982

40

49,16 km

05:54:27

7:13 min/km

 

32

6HK

K35

Schöttle Jonsson Alexandra

Kolbäck

1979

40

48,65 km

05:56:51

7:20 min/km

 

33

6HK

K50

Nilsson Susanne

Team Ultrasweden

1963

40

48,35 km

05:57:19

7:23 min/km

 

34

6HK

Ksen

Töllborg Elin

Team T

1986

40

48,18 km

05:56:26

7:24 min/km

 

35

6HK

K40

Hjalmarsson Eva-Lena

Lonesome Runners

1975

38

46,95 km

05:51:59

7:30 min/km

 

36

6HK

Kmot

Rens Isabella

Team Snigel

1989

38

45,78 km

05:45:09

7:32 min/km

 

37

6HK

K45

Eibring Nina

Team Altra

1972

37

44,76 km

05:58:53

8:01 min/km

 

38

6HK

Kmot

Lundin Helene

Lonesome Runners

1979

37

44,69 km

05:59:24

8:03 min/km

 

39

6HK

K55

Andersson Lotta

Sweden Runners

1962

36

43,67 km

05:57:44

8:12 min/km

 

40

6HK

K45

Berg Anette

Järfälla ck

1969

36

43,45 km

05:59:32

8:16 min/km

 

41

6HK

K35

Persson Veronica

Ulricehamn

1990

36

43,39 km

04:44:16

6:33 min/km

 

42

6HK

K50

Olsson Malin

Stenungsund

1968

36

43,39 km

05:54:04

8:10 min/km

 

43

6HK

Kmot

Bergman Heidi

Åstorp

1981

35

42,22 km

05:58:58

8:30 min/km

 

44

6HK

K40

Lundqvist Sandra

Kristinehamn Multisport

1977

35

42,20 km

03:53:27

5:32 min/km

 

45

6HK

K40

Nordling Ståhl Helena

IFK SKövde FIK

1974

35

42,20 km

04:30:29

6:25 min/km

 

46

6HK

K45

Ackerot Maria

Kvarnbyns Löparsällskap

1971

35

42,20 km

04:44:18

6:44 min/km

 

47

6HK

Kmot

Skoglund Annette

Skövde

1958

35

42,20 km

04:51:30

6:55 min/km

 

48

6HK

Kmot

Bertilsson Caroline

Skinnskatteberg

1991

35

42,20 km

05:05:35

7:15 min/km

 

49

6HK

K40

Roos Agneta

Scania Road Runners

1976

35

42,20 km

05:40:34

8:04 min/km

 

50

6HK

K60

Paraniak Barbro

Team Skavsåret IF

1956

35

42,20 km

05:47:59

8:15 min/km

 

51

6HK

K55

Bergh Giesela

Lonesome runners

1963

34

41,79 km

05:53:54

8:28 min/km

 

52

6HK

K55

Wahlström Carina

Östansjö SK

1961

33

40,13 km

05:54:43

8:50 min/km

 

53

6HK

Kmot

Lundqvist Isabelle

Upplands Väsby

1989

33

39,80 km

06:00:00

9:03 min/km

 

54

6HK

Kmot

Gidlund Cecilia

Sundsvall

1991

30

36,99 km

05:54:11

9:34 min/km

 

55

6HK

K50

Larsson Monica

Vårgårda

1964

30

36,22 km

04:11:02

6:56 min/km

 

56

6HK

Kmot

Forsberg Maria

Lonesome Runners

1964

25

30,24 km

05:33:08

11:01 min/km

 

57

6HK

K35

Rangford Montgomery Jenny

Kolbäck

1981

21

26,07 km

05:53:11

13:33 min/km

 

58

6HK

Kmot

Rott Åsa

Skövde

1989

20

24,28 km

02:57:16

7:18 min/km

 

59

6HK

Kmot

Hylander Lotta

Ingen klubb

1971

20

24,26 km

03:25:37

8:29 min/km

 

60

6HK

K45

Långström Malin

Sth Gerillalöpare

1971

19

23,06 km

03:40:56

9:35 min/km

 

61

6HK

K65

Lundström Berit

Färjestadens Motion

1952

19

23,06 km

03:49:47

9:58 min/km

 

62

6HK

K45

Nielsen Anne-Lie

Kimstad

1970

18

23,05 km

02:52:01

7:28 min/km

 

63

6HK

Kmot

Nolhage Amanda

Team Hybrid Fitness

1989

18

21,86 km

03:01:13

8:17 min/km

 

64

6HK

Kmot

Larsson Petra

Vällingby

1975

16

19,47 km

02:46:46

8:34 min/km

 

65

6HK

K55

Kopperud Christina

Lidköpings VSK

1963

5

7,32 km

50:34:00

6:54 min/km

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klass

 

Namn

Klubb

 

Varv

Distans

Tid

Snitt

6 tim herrar

1

6HM

M35

Hellner Anders

Ingen klubb

1980

63

75,68 km

05:55:38

4:42 min/km

 

2

6HM

M45

Lindqvist Micael

Apladalens LK

1972

62

74,98 km

05:57:36

4:46 min/km

 

3

6HM

M45

Melin Kent

IF Linnéa

1972

61

73,80 km

05:57:33

4:51 min/km

 

4

6HM

M50

Jonsson Mikael

Västerås LK

1966

60

73,16 km

05:54:47

4:51 min/km

 

5

6HM

M35

Anderson Erik

Skövde

1981

60

72,68 km

05:57:13

4:55 min/km

 

6

6HM

M45

Håkansson Lizier Christien

Karlshamns Triathlon

1973

57

68,83 km

05:58:17

5:12 min/km

 

7

6HM

M40

Bergman Joakim

Söderåsens FK

1977

56

68,12 km

05:55:43

5:13 min/km

 

8

6HM

M35

Stenemo Rasmus

Axa Sports Club

1981

56

67,88 km

05:57:21

5:16 min/km

 

9

6HM

M35

Ekman Mattias

Apladalens LK

1982

56

67,33 km

05:57:53

5:19 min/km

 

10

6HM

M40

Johansson Magnus

Scania Road Runners

1974

53

64,20 km

05:57:38

5:34 min/km

 

11

6HM

M45

Benjaminsson Niklas

SOK KNALLEN

1972

53

64,14 km

05:58:08

5:35 min/km

 

12

6HM

M50

Glans Peter

Bålsta IK

1966

53

64,09 km

05:57:53

5:35 min/km

 

13

6HM

M40

Åhman David

IF Linnéa

1977

53

64,08 km

05:58:28

5:36 min/km

 

14

6HM

M40

Bramstång Mattias

Halmstad Garnisons IF

1975

52

63,37 km

05:55:51

5:37 min/km

 

15

6HM

M55

Enqvist Roger

Eslövs AI

1963

52

62,54 km

05:58:36

5:44 min/km

 

16

6HM

M50

Johansson Mathias

Ingen klubb

1967

51

61,73 km

05:55:36

5:46 min/km

 

17

6HM

M35

Ahlin Andreas

Kristinehamn Multisport

1980

50

60,69 km

05:55:35

5:52 min/km

 

18

6HM

Mmot

Westerberg Niclas

Team nicwe sports

1985

50

60,49 km

05:57:58

5:55 min/km

 

19

6HM

Msen

Stenqvist Viktor

Billingen X-trail Sportsclub

1988

50

60,14 km

05:54:43

5:54 min/km

 

20

6HM

M45

Hansander Marcus

Team Ultrasweden LK

1972

47

57,39 km

05:55:16

6:11 min/km

 

21

6HM

Msen

Svensson Henrik

Hjo

1989

47

57,04 km

05:57:47

6:16 min/km

 

22

6HM

M60

Farrants George

IK Akele

1957

47

56,81 km

05:57:22

6:17 min/km

 

23

6HM

Mmot

Ohlsson Kent

Lifetime runners

1966

46

56,40 km

05:53:16

6:16 min/km

 

24

6HM

M50

Brinck Robert

Västerås LK

1967

46

55,64 km

05:58:08

6:26 min/km

 

25

6HM

M50

Karlsson Mats

IFK Skövde FIK

1968

46

55,36 km

05:58:11

6:28 min/km

 

26

6HM

Mmot

Persson Björn

Tidaholm

1986

46

55,35 km

05:57:44

6:28 min/km

 

27

6HM

M45

Orrbén Patrik

Mikkeller Running Club Skarabo

1970

45

55,14 km

05:53:56

6:25 min/km

 

28

6HM

M55

Ackerot Hans

Kvarnbyns Löparsällskap

1963

45

54,76 km

05:55:58

6:30 min/km

 

29

6HM

M40

Liljegren Mats

Team Skavsåret IF

1976

45

54,74 km

05:56:29

6:31 min/km

 

30

6HM

Mmot

Lundqvist Lars

Upplands Väsby

1979

44

53,55 km

05:55:51

6:39 min/km

 

31

6HM

M55

Ramström Jan-Erik

Sth Långdistans Klubb

1960

44

53,03 km

05:58:16

6:45 min/km

 

32

6HM

M35

Molin Johan

LK TV88

1979

43

52,62 km

05:54:14

6:44 min/km

 

33

6HM

Msen

Celander Erik

Berber IS

1985

43

52,27 km

05:56:59

6:50 min/km

 

34

6HM

M40

Avedal Karl

Runacademy IF

1976

43

51,79 km

05:58:16

6:55 min/km

 

35

6HM

Mmot

Söderkvist Jan

Täby

1960

43

51,76 km

05:42:19

6:37 min/km

 

36

6HM

M60

Jutemar Lasse

SOK Knallen

1956

42

51,66 km

05:53:14

6:50 min/km

 

37

6HM

M45

Hörnqvist Tomas

IFK Hammarö

1969

42

51,60 km

05:53:34

6:51 min/km

 

38

6HM

M65

Waalen Kristian

Spiridon LL/FHI ultra

1949

42

51,24 km

05:54:59

6:56 min/km

 

39

6HM

M55

Josefsson Per

SOK Knallen Borås

1963

42

51,18 km

05:55:50

6:57 min/km

 

40

6HM

M70

Remar Sören

Ulricehamns FK

1948

42

51,12 km

05:56:07

6:58 min/km

 

41

6HM

M50

Larsson Christian

3 City Triathlon

1964

42

50,59 km

05:59:50

7:07 min/km

 

42

6HM

M50

Hernwall Patrik

Sth Gerillalöpare

1966

42

50,58 km

05:56:14

7:03 min/km

 

43

6HM

Msen

Laposa Mikael

Ulricehamn

1984

42

50,57 km

04:44:17

5:37 min/km

 

44

6HM

M50

Eklund Per

Gjerdrum IL

1966

42

50,57 km

05:53:25

6:59 min/km

 

45

6HM

M65

Nilsson Jörgen

Vi som springer

1950

41

49,70 km

05:58:02

7:12 min/km

 

46

6HM

M65

Koplimäe Sigvard

Team Ultrasweden LLK

1950

41

49,60 km

05:58:27

7:14 min/km

 

47

6HM

Mmot

Johnson Tom

Karlskoga

1965

41

49,52 km

05:58:40

7:15 min/km

 

48

6HM

Mmot

Ullgren Tony

Lonesome Runners

 

41

49,39 km

05:59:53

7:17 min/km

 

49

6HM

Mmot

Eklund Gustav

Gyllene taxens LK

1986

39

47,54 km

05:56:05

7:29 min/km

 

50

6HM

Mmot

Lind Jan Erik

Skövde

1974

39

47,04 km

05:59:38

7:39 min/km

 

51

6HM

Mmot

Dia Niclas

Rolls-Royce IF

1964

39

46,98 km

05:54:08

7:32 min/km

 

52

6HM

Mmot

Jansson Hans

Eskilstuna

1957

38

46,27 km

05:56:46

7:43 min/km

 

53

6HM

M45

Vikberg Peter

Järfälla ck

1968

38

46,00 km

05:57:57

7:47 min/km

 

54

6HM

Msen

Klahr Mattias

Lonesome runners

1988

38

45,95 km

05:58:52

7:49 min/km

 

55

6HM

M65

Lindeskov Hans-Inge

Team Ultrasweden LK

1949

37

44,87 km

05:57:37

7:58 min/km

 

56

6HM

M60

Svensson Peter

IFK Skövde

1957

36

43,84 km

05:53:37

8:04 min/km

 

57

6HM

M45

Basic Zlatan

Tibro

1971

36

43,39 km

04:15:17

5:53 min/km

 

58

6HM

M55

Karlsson Leif

Solvikingarna

1963

36

43,39 km

04:30:22

6:14 min/km

 

59

6HM

M70

Åsberg Stig

IK Nyland

1947

36

43,39 km

04:40:30

6:28 min/km

 

60

6HM

M65

Paraniak Jan

Team Skavsåret IF

1950

36

43,39 km

04:56:27

6:50 min/km

 

61

6HM

M50

Jelander Anders

Södersåsens FK

1964

36

43,39 km

04:58:01

6:52 min/km

 

62

6HM

Mmot

Nordangård Markus

Apladalens LK

1975

36

43,39 km

05:07:25

7:05 min/km

 

63

6HM

M70

Agnezon Lars

Kongahälla AIK

1948

36

43,39 km

05:13:38

7:14 min/km

 

64

6HM

Mmot

Nilsson Magnus

Alingsås

1968

36

43,39 km

05:19:11

7:21 min/km

 

65

6HM

Mmot

Persson Carl

DSV IF

1958

36

43,39 km

05:22:25

7:26 min/km

 

66

6HM

Mmot

Lindblom Lars

Vegan runners

1961

35

42,72 km

05:47:00

8:07 min/km

 

67

6HM

M65

Olausson Lars-Göran

Team Blekinge

1952

35

42,60 km

05:55:15

8:20 min/km

 

68

6HM

M45

Andersson Rickard

IF Linnéa

1972

35

42,20 km

03:24:54

4:51 min/km

 

69

6HM

M40

Hagerskog Gustav

Säffle Swimrun

1982

35

42,20 km

03:48:19

5:25 min/km

 

70

6HM

M45

Kristiansson Magnus

LK TV88

1972

35

42,20 km

04:33:36

6:29 min/km

 

71

6HM

M55

Hultgren Eddy

Team Blekinge

1959

35

42,20 km

04:43:09

6:43 min/km

 

72

6HM

Mmot

Linusson Anders

Apladalens LK

1974

35

42,20 km

05:05:02

7:14 min/km

 

73

6HM

M70

Gustavsson Kurt

Hultsfreds LK

1946

35

42,20 km

05:05:17

7:14 min/km

 

74

6HM

M70

Skoog Lennart

Stenungsunds OK

1946

35

42,20 km

05:07:46

7:18 min/km

 

75

6HM

M55

Nyberg Hans

Team Ultrasweden

1963

35

42,20 km

05:34:56

7:56 min/km

 

76

6HM

M65

Almqvist Lars

IFK Helsingborg

1951

34

41,53 km

05:54:59

8:33 min/km

 

77

6HM

M40

Widfeldt Fredrik

Tjalve IF Norrköping

1975

32

38,61 km

03:36:37

5:37 min/km

 

78

6HM

M75

Söderström Stig

Kvarnsvedens FIK

1943

31

38,17 km

05:53:03

9:15 min/km

 

79

6HM

Mmot

Carlsson Tommy

LK TV88

1967

29

35,04 km

05:53:32

10:05 min/km

 

80

6HM

M60

Nilsson Anders

Hultsfreds LK

1957

25

30,24 km

03:43:43

7:24 min/km

 

81

6HM

Msen

Nilsson Patrik

Hultsfreds LK

1983

20

24,26 km

03:45:50

9:19 min/km

 

82

6HM

M45

Lilja Anders

Ingen klubb

1971

18

21,86 km

02:05:51

5:45 min/km

 

83

6HM

M35

Lindström Tobias

UTP-Uthållighet Träning & Prestation

1979

18

21,86 km

02:49:12

7:44 min/km

 

84

6HM

Mmot

Kelloniemi Rikard

Halmstad OK

1974

17

20,67 km

02:40:03

7:45 min/km

 

85

6HM

M35

Larsson Andreas

Team Ultrasweden LK

1979

11

13,49 km

01:27:07

7:45 min/km