2017-08-04
   
 

Tilldelas medlem i sällskapet som genomfört 50 sanktionerade maratonlopp.  Statyetten tilldelas endast medlem som varit medlem under minst två år.

Listan på medlemmar som fått Statyett

   - sortering på år

   - sortering på namn

   - sortering på klubb

   

Gå direkt till år:

               
   
    Manliga statyetten Kvinnliga statyetten Första statyetten
       

   Bilder   

160 st bilder och 383 st namn på medlemmar som fått ta emot statyett för 50 lopp

Olle Heggen Gunnar Nybom Statyett 1985 vem1 Hugo Liss
Magnus Nilsson Bengt Johansson Robert Andersson Statyett 1989 vem2
Statyett 1989 vem4 Johannes Likar Lennart Skoog Stayett 1989 vem3
Stayett 1989 vem4 Stayett 1989 vem5 Lars Hansson Curt Sandberg
Göran Andersson Hans Orsing KG  Nyström Per Wengström
Roger Pistol Svem-Olov Danielsson Statyett 1990 vem7 Tord Svanfelt
Bertil Larsson Margareta Lundqvist Stig Söderström Bengt-Åke Svensson
Frank Brodin Sture Carlström Martin Petersen Tore Andersson
Statyett vem13 Anders Edberg Christer Bergfoth Clas-Gunnar Gustavsson
Leif Danielsson Stefan Karlsson Sture Wahlqvist Lennart Carlander
Nils Larsson Owe Olsson Nils-Olof Engfeldt Statyett 1995 vem3
Statyett 1995 vem4 Statyett 1995 vem9 Anders Nordenberg Bengt Göransson
Clarence Clettberg Kurt Andersson Lars Henningsson

Matts Leandersson

Leif 'Tankis' Eriksson

Bengt Wallin

Jan Paraniak Bertil Claesson

Mats Zetterlund

Monika Simson

Robert Alnebring

Tomas Rehnberg

Åke Lindgren

Birger Karlsson

Bo-Inge Åkerlund

Bosse Holm
Kjell Kvarfort Nils Majling Lars-Göran Olausson vem3

Sven Svanfelt Ulf Agrell Birger Höglund Gert-Inge Tapper

Sigvard Koplimäe Statyett 2000 vem11 Birgitta Jarring Gösta Eriksson
Kjell-Göran Holmberg Kjell Linder Lennart Hjalmarsson Stig Gleisner
Statyett 2001 vem 12 Mats Persson Bernt Johanson Börje Mattisson
Leif Stening Maj Hedberg Staffan Gagnelid Tommy Oscarsson
Statyet vem 14 Statyett vem 15 Lars Vinger Manfred Trieb
Bo Dahlström Jens Rydberg Erik Walfridsson Anders Eriksson
Göran Ingebrand Inger Knutsson Stefan Larsson Sven Ol-Mårs
Tony Hedlund Erik Östman Gunnar Nilsson Jörgen Strandkvist
Lennart Adolfsson Peter Wiesel Rolf Halde Tommy Hagberg
Tord Blücher Torsten Rosenqvist Christer Svensson Conny Andersson
Folke Olsson Johan Olausson Viktoria Johnsson Anne-Mari Andersson
Gunnar Bergmark Lars Agnesson Staffan Lundblad Anders Hansson
Lars Forsberg Stig Åsberg & Astrid Häger Stig Lindberg Sven Molin
Sven-Olof Aronsson Torgny Bergström Gunnar Hallberg Jerker Sterneland
Solveig Sjöö Glenn Gustavsson Jesper Sjölander Lennart Olsson
Peter Svensson Roger Andersson Rolf Sävström Staffan Malmberg
Susanne Johansson Ulf Lannerberg Bengt Lindgren Erik Dahlberg
Statyett vem 14 Gusta Risling Märta Moe Thomas Cahrling

Thomas Forsell

Kenth Svedberg

Rui Reis

Gunilla Franzén
Leif  Franzén Håkan Sjöö Mats Hammerin Michael Ahrens
Kjell Hågestad Berit Lundström Anders Wahlberg Vem 1983 Sth Mar
Krister Hällgren Ulf Palmgren Marinus Schüssler Robert Oldén
Lars Moberg Arne Lager Sören Fransson Staffan Wikström
Åsa Hällstorp Micael Lindqvist Mikael Forsström Jörgen Holmqvist
Bertil Palmqvist Ivan Forsgren Kent Olsson Athen 1993 vem?
Sth Marathon 2005 vem11? George Hällstorp Ann-Kristin Forsberg Jan Forsberg
Niclas Dia Gert Gustavsson Sven Molin Jonas Wincent
Anders Jämtdalen Pauli Sulonen Christer Bergström Lars-Eric Andersson
Emil Falkek Kerstin Sandh Marcus Hasander Alexander Ulltjärn
     
Anders Gidevall      

 

Lista över medlemmar som fått Statyett för 50 lopp

383 st medlemmar

 

År

nr

namn

ort

utdelad

bild

1978

1

Konrad Hernelind

Duvbo IK

 

 

1978

2

Örjan Ohlsson

IK Finish

Vintermarathon

 

1979

3

Erik Östbye

Solvikingarna

 

 

1979

4

Sigfrid Eriksson

Uppsala Oldboysklubb

 

 

1979

5

Göte Ivarsson

Tibro AIK

 

 

1980

6

Bertil Järlåker

IK Tiwaz

 

 

1980

7

Gösta Andersson

GF Idrott

 

 

1981

8

Håkan Troedsson

Malmö FK

 

 

1981

9

Sven Johansson

Hässelby SK

 

 

1982

10

Göte Olsson

Malmö FK

 

 

1982

11

Ebbe Callheim

Järfälla SK

 

 

1983

12

Willy Qvist

Eskilstuna FK

 

 

1984

13

Åke Lutner

IK Vikingen

 

 

1984

14

Johan Henriksson

Uppsala Oldboysklubb

 

 

1984

15

Karl-Erik Lilja

Fredrikshofs IF

 

 

1984

16

Torsten Hammargren

Skövde FK

 

 

1984

17

Olle Heggen

IF Göta

Karlstad

bild

1984

18

Gunnar Nybom

Mälarhöjdens IK

Göteborg marathon

bild

1984

19

Martin Andersson

Åkulla SK

 

 

1984

20

Stig Hellström

Fredrikshofs IF

 

 

1984

21

Hans Jonsson

Enhörna IF

 

 

1985

22

Valter Berggren

Solvikingarna

 

 

1985

23

Karl-Axel Petersohn

Solvikingarna

 

 

1985

24

Göran Karlsson

Åby SOK

 

 

1985

25

Karl-Åke Nyman

Västerviks IF

 

 

1985

26

Sören Nylander

Värmdö IF

 

 

1985

27

Sten Odenblad

Fredrikshofs IF

 

 

1986

28

Ilpo Kettunen

Bålsta IK

 

 

1987

29

Magnus Nilsson

Fredrikshofs IF

Sth Marathon

 bild

1987

30

Erik Andervang

Fritsla IK

Vällingby

 

1987

31

Kenneth Persson

Örebro AIK

 

 

1987

32

Hugo Liss

Örebro AIK

Vällingby

bild

1987

33

Gösta Ekström

Säters IF

 

 

1988

34

Karl-Gustav Bergvall

Motala AIF

 

 

1988

35

Tore Billman

Fredrikshofs IF

 

 

1988

36

Lars-Olof Israelsson

IFK Strängnäs

 

 

1988

37

Sven-Erik Åkerman

IK Pallas

 

 

1988

38

Nils Majling

Järfälla SK

 

 

1988

39

Robert Andersson

Solvikingarna

 

 bild

1988

40

Lars Garbrand

Fredrikshofs IF

 

 

1988

41

Bengt Johansson

OK Skogsvargarna

 

 bild

1988

42

Gösta Lindblad

Sävedalens AIK

 

 

1989

43

Lennart Eriksson

Österfärnebo

 

 

1989

44

Allan Mörtnäs

Hakarpspojkarna

 

 

1989

45

Yngve Sohl

Sundsvalls FF

 

 

1989

46

Börje Reis

SOK Knallen

 

 

1989

47

Åke Christiansson

Fredrikshofs IF

 

 

1989

48

Hans-Erik Andersson

Västerås FI

 

 

1989

49

Johannes Likar

Malmö FK

Ölandsbro

 bild

1989

50

Sören Remar

Ulricehamns IF

 

 

1989

51

Lage Carlson

Täby LLK

 

 

1989

52

Lennart Skoog

Stenungsund OK

Stockholm

 bild

1989

53

Sture Andersson

Mariestads AIF

 

 

1989

54

Arne Larsson

Örebro AIK

 

 

1990

55

Ludvig Bergström

IK Akele

 

 

1990

56

Agne Edberg

Åby SOK

 

 

1990

57

Hans Orsing

IFK Helsingborg

 

 bild

1990

58

Roger Pistol

IFK Västerås

 

bild

1990

59

Ingvar Johnsson

Heleneholm IF

 

 

1990

60

K-G. Nyström

Trollhättan

 

 bild

1990

61

Leif Skogland

IK Favör

 

 

1990

62

Sven-Olof Davidsson

Växjö LK

Ölandsbro

 

1990

63

Bertil Lanzén

Ryssbergets IK

 

 

1990

64

Kurt Gustavsson

Hultsfreds LK

 

 

1990

65

Ingvar Lundberg

Gnosjö FK

 

 

1990

66

Göran Andersson

IF Åland

 

 

1990

67

Lennart Bengtsson

Solvikingarna

 

 

1990

68

Lars Hansson

Högby IF

Sth Marathon

 bild

1990

69

Gunnar Liljeroth

Klabböle IF

 

 

1990

70

Per Wengström

Utby IK

Vintermarathon

bild

1990

71

Curt Sandberg

Väsby IK

Vintermarathon

bild

1990

72

Walter Schmidli

Duvbo IK

 

 

1990

73

Leif Svensson

Linghems SK

 

 

1990

74

Ehsbiörn Holmquist

IK Akele

 

 

1990

75

Lars Henningsson

Järfälla SK

 

 

1991

76

Kjell Kjellberg

Laholms IF

 

 

1991

77

Gösta Jörlin

Falu IK

 

 

1991

78

Björn Nilsson

Nordsjö IK

 

 

1991

79

Stig Eriksson

Lima IF

 

 

1991

80

Bertil Larsson

IF Saab

 

 

1991

81

Stig Söderström

Kvarnsvedens GoIF

 

 

1991

82

Kjell Damstedt

Heleneholm IF

 

 

1991

83

Sven-Olof Sjöström

Åkulla SK

 

 

1991

84

Margareta Lundqvist

Mälarhöjdens IK

Strömmingsmaran

 bild

1991

85

Kjell Jonsson

Solvikingarna

 

 

1991

86

Leif Nilsson

IF Göta

 

 

1991

87

Kjell-Ove Skoglund

Strands IF

 

 

1991

88

Alexanteri Kuivanen

Surte Sisu

 

 

1992

89

Karl-Evert Stenlund

IK Akele

 

 

1992

90

Björn Videfors

GF Idrott

 

 

1992

91

Stig Asplund

IF Göta

 

 

1992

92

Bengt Backman

Flemingsbergs SK

 

 

1992

93

Åke Ödmark

Huddinge AIS

 

 

1992

94

Bengt-Åke Svensson

Team Blekinge

Stockholm

 

1992

95

Lennart Carlander

Tureberg IF

 

 

1992

96

Hans Björkqvist

Högbo AIK

 

 

1992

97

Anders Gyhlenius

Djurgården IF

 

 

1992

98

Ove Engman

Elvans IF

 

 

1992

99

Sture Carlström

Björns SK

 

 bild

1992

100

Gert Harrysson

Åkulla SK

 

 

1992

101

Anders Låftman

Fredrikshofs IF

 

 

1992

102

Peter Backlund

Lenkki Boys, Finland

 

 

1992

103

Bengt Klang

Lugi Friidrott

 

 

1992

104

Frank Brodin

Solvikingarna

Stockholm Marathon

bild

1992

105

Anders Andersson

Vista IK

 

 

1992

106

Ulf Gustavsson

Vista IK

 

 

1993

107

Jan-Ove Ågren

Hultsfreds LK

 

 

1993

108

Runar Mellgren

Hamrånge IF

 

 

1993

109

Raili Laatikainen

Finlandia Pallo IF

 

 

1993

110

Sigurd Ryndal

Rydboholms IF

 

 

1993

111

Kent Larsson

Hargs Runners

 

 

1993

112

Heimo Saarinen

Finlandia Pallo IF

 

 

1993

113

Verner Mihlberg

Stensjöns IF

 

 

1993

114

Seija Väli-Tainio

Bjärred

 

 

1993

115

Pelle Ruus

Eskilstuna IK

Athen

 

1993

116

Leif Karlsson

Gnosjö FK

 

 

1993

117

Sören Björk

Österfärnebo IF

 

 

1993

118

Per Adolfsson

IK Ymer

 

 

1993

119

Kjell Linder

Väckelsångs IK

 

 

1993

120

Erik Holm

Broddbo SK

 

 

1993

121

Tore Andersson

Fredrikshofs IF

Athen

bild 

1993

122

Sven-Bertil Rönnåker

SRRC

 

 

1993

123

Gunnar Eriksson

Enebybergs IF

 

 

1993

124

Lars Åkerman

SAS-klubben

 

 

1993

125

Åke Nilsson

Överums OK

 

 

1993

126

Börje Mattisson

Laholms IF

Athen

 bild

1993

127

Åke Hall

Järla IF

Athen

 

1993

128

Kenneth Berggren

Lycksele IF

Athen

 

1993

129

Bengt Roger Nordin

Lycksele IF

Athen

 

1993

130

Ingemar Johannesson

Äspereds IF

 

 

1994

131

Tommy Stonsebro

Motala AIF

 

 

1994

132

Anders Karlsson

Sundsvalls Friidrottsför

 

 

1994

133

Claes-Gunnar Gustafsson

Lidköpings IS

Skara

bild

1994

134

Sture Wahlqvist

Iggesunds SK

Vällingby

bild

1994

135

Leif Danielsson

Iggesunds SK

Vällingby

bild

1994

136

Christer Bergfoth

Tierps IF

Skara

bild

1994

137

Henrik Hallkvist

IF Linden

 

 

1994

138

Toivo Harju

Hisings-Backa

 

 

1994

139

Göran Lennström

Hultsfreds LK

 

 

1994

140

Tage Björkbacka

Hallstahammars SK

 

 

1994

141

Veli Parjari

Vista IK

 

 

1994

142

Anders Edberg

Åkulla SK

Bromölla

bild

1994

143

Conny Adolfsson

IK Ymer

 

 

1994

144

Per Olov Nordin

Söderhamns IF

 

 

1994

145

Stefan Karlsson

Finspångs AIK

 Frankfurt

 

1994

146

Kai Palmqvist

Solvikingarna

 

 

1994

147

Sören Domerty

Forssa BK

 

 

1994

148

Gunnar Moberg

Bromma IF

 

 

1994

149

Jean Forsgren

Fredrikshofs IF

 

 

1994

150

Jörgen Krappe

Laholms IF

 

 

1994

151

Leif Engstrand

Råby-Rekarne Friidrott

 

 

1995

152

Harry Björling

Johanneshov

 

 

1995

154

Anders Krappe

Laholms IF

 

 

1995

155

Owe Olsson

Kvarnsvedens GoIF

VSM Borås

 bild

1995

156

Bo Pelander

Club Z

 

 

1995

157

Bengt Olofsson

Östhammar Friidrott

 

 

1995

158

Nils Larsson

IF Linden

 

 bild

1995

159

Leif Strömbäck

Bodens SK

 

 

1995

160

Sune Hjalmarsson

Uddevalla SK

 

 

1996

161

Kurt Andersson

Istrums SK

Skara

 bild

1996

162

Christer Magnusson

Ösmo Friidrott

Stömmingsmaran

 

1996

163

Bengt Göransson

Falu IK

 

 

1996

164

Olle Halldén

Malmö

 

 

1996

165

Stig Mariedahl

Iggesunds SK

Stömmingsmaran

bild

1996

166

Thorsten Bergsten

Örebro AIK

 

 

1996

167

Kjell Levin

Team Blekinge

 

 

1996

168

Matts Leandersson

Solvikingarna

Göteborg marathon

 

1996

169

Lars-Gösta Henningsson

I 15 IF

Göteborg

bild

1996

170

Stig Hermansson

Valhall IK

Stömmingsmaran

 

1996

171

Clarence Clettberg

Fredrikshofs IF

 

bild

1996

172

Bertil Palmqvist

Bälinge IF

 

 

1996

173

Tord Svanfelt

Heleneholm IF

Heleneholm marathon

bild

1996

174

Anders Nordenberg

Jalles

 

 

1996

175

Ulf Nilsson

SE-Bankens IF

 

 

1997

176

Gunilla Franzén

IFK Strängnäs

 

bild

1997

177

Jan Paraniak

Team Skavsåret IF

 

 

1997

178

Lars-Göran Olausson

Team Blekinge

Kustmaran

bild

1997

179

Thomas  Rehnberg

Lycksele LK

 

bild

1997

180

Mats Zetterlund

Vattudalens LDK

Vattudalsmaran

bild

1997

181

Monika Simson 

Täby LLK

Strömmingsmaran

 bild

1997

182

Öyvind Zachow

Enhörna IF

 

 

1997

183

Bengt Wallin

Falu IK

Strömmingsmaran

bild

1997

184

Sten Åke Rosendahl

Stenungsund OK

 

 

1997

185

Robert Alnebring

Boo IF

 

 

1997

186

Hans Wannehed

Östhammar FI

 

 

1997

187

Allan Rattama

Skellefteå AIK

 

 

1997

188

Lars-Erik Larsson

Alfta GIF

 

 

1997

189

Torsten Ståle

Fredrikshofs IF

 

 

1997

190

Roger Andersson

IFK Sala

 

 

1997

191

Sune Westman

Team Esplanad

 

 

1997

192

Esko Koivunen

Solvikingarna

 

 

1998

193

Kjell-Åke Åkesson

Växjö LK

 

 

1998

194

Bo Holm

Solvikingarna

Bromölla

bild

1998

195

Bo-Inge Åkerlundh

Vi som springer

Bromölla

bild

1998

196

Matti Pylkkänen

Överums OK

 

 

1998

197

Kjell Kvarfordt

Fredrikshofs IF

 Vällingby

 bild

1998

198

Kent Karlsson

Götene

 

 

1998

199

Per-Owe Hvitfeldt

Hammarby IF

 

 

1998

200

Hans Patriksson

TV 88

 

 

1998

201

Kent Sjödin

Optandsjoggarna

 

 

1998

202

Dan Jarl

Håfreströms IF

 

 

1998

203

Åke Lindgren

Laisvall SK

Vindelälvsloppet

 bild

1998

204

Birger Karlsson

Vattudalens LDK

 

 

1998

205

Leif Franzén

IFK Strängnäs

 

 bild

1999

206

Jan Krantz

Solvikingarna

 

 

1999

207

Lasse Boqvist

SLK Oxelösund

 

 

1999

208

Mikko Soininen

Volvo IF Olofström

 

 

1999

209

Mikael Bränn

IFK Märsta

 

 

1999

210

Leif Eriksson

SLK Oxelösund

 

 bild

1999

211

Gunnar Spångberg

Trångsvikens IF

 

 

1999

212

Anders Hidefjäll

Västerås FK

 

 

1999

213

Ingvar Fransson

Växjö LK

 

 

1999

214

Anders Wilin

Söderhamns IF

 

 

1999

215

Bertil Claesson

Heleneholm IF

Heleneholm 

bild

1999

216

Ulf Agrell

Malmö

Heleneholm Marathon

 bild

1999

217

Sven Svanfelt

Heleneholm IF

Heleneholm Marathon

 bild

1999

218

Sven Johansson

Sundborns GoIF

 

 

1999

219

Rune Lindström

Källbottens IK

 

 

1999

220

Geir Asbjörn Nilsen

Norge

 

 

1999

221

Kjell Magnusson

Sorunda

 

 

1999

222

Lennart Norén

Vi som springer

 

 

1999

223

Stefan Ulmestål

Team Blekinge

 

 

1999

224

Nils-Olof Engfeldt

Heleneholm IF

Heleneholm Marathon

 bild

2000

225

Stefan Ylmén

Målilla-Mörlunda SKI

 

 

2000

226

Håkan Sjöö

Växjö LK

 

 bild

2000

227

Martin Henriksson

Stockholm RRC

 

 

2000

228

Gert Nilsson

Björnstorp IF

Stockholm Marathon

bild

2000

229

Pauli Neiminen

Söderhamns IF

Stockholm Marathon

 

2000

230

Kenth Svedberg

IK Jordbränningarna

 

 bild

2000

231

Birger Höglund

IK Jordbränningarna

 Knutby

bild

2000

232

Peter Hansen

Solvikingarna

 

 

2000

233

Ragnar Hjärpe

Sävedalens AIK

 

 

2000

234

Göran Önnerby

Anderstorps OK

 

 

2000

235

Bernt Persson

IFK Mora

 

 

2000

236

Gert-Inge Tapper

Björnstorp IF

 

 bild

2001

238

Torbjörn Edling

Umedalens IF

 

 

2001

239

Birgitta Jarring

Täby LLK

 

bild

2001

240

Gösta Eriksson

Östhammar

Höga Kusten

bild

2001

241

Monica Udd

Örebro AIK

Knutby

 

2001

242

Stig Gleisner

Vara

Arvika

bild

2001

244

Anders Wiberg

Norrköping

 

bild

2001

245

Michael Leitner

Enköping

Kallhäll

 

2001

246

Lennart Hjalmarsson

Lidköpings IS

Sth Marathon

 

2001

247

Stig Hörberg

Växjö Norra IF

 

 

2001

248

Jan Halldén

IF Saab

 

 

2001

249

Klas Fjällrot

Oxie

Kallhäll

 

2001

250

Jan-Olof Jonasson

 

Växjö

 

2001

251

Veijo Hietala

GoIF Tjalve

Växjö

 

2001

252

Kjell-Göran Holmberg

TC Jalle

Umeå

 

2001

253

Alf Andersson

 

 

 

2002

254

Staffan Gagnelid

Östersund

Vällingby

 

2002

255

Kjell Åström

Kolarmora KIF

 

 

2002

256

Conny Persson

Volvo IF

 

 

2002

257

Karl-Johan Lundström

 

Vällingby

 

2002

258

Hasse Ursfält

Urshult IF

 Sth Marathon

 

2002

259

Anders Persson

GF idrott Landskrona

 

 

2002

260

Mats Persson

Laholm

Sth Marathon

 

2002

261

Hans Jonsson

 

 

 

2002

262

Mats Hammerin

Borlänge LK

 

 bild

2002

263

Leif Eriksson

 

 

 

2002

264

Maj Hedberg

Fredrikshof FF

Beijing

 bild

2002

265

Bernt Johansson

Jalles TC

Umeå

 

2002

266

Martin Pedersen

Laholm

Karlstad

 

2002

267

Leif Stening

Jalles TC

Umeå

 bild

2002

268

Kjell Krans

Iggesunds SK

 

 

2002

269

Lars Vinger

IK Viking Friidrott

Sth Marathon

bild

2002

 

Tommy Oscarsson

Vi som springer

Sth Maraton

bild

2003

270

Lennart Johansson

 

 

 

2003

271

Manfred Trieb

Heleneholm IF

 

 bild

2003

273

Halfdan Mustad

Rigor IF

 

 

2004

275

Erik Walfridsson

IFK Umeå

Stockholm Marathon

bild

2004

276

Tommy Oskarsson

Stockholm

Stockholm Marathon

 

2004

277

Svante Monander

 

 

 

2004

278

Jan Rödin

Team Skavsåret IF

Stockholm

 

2004

279

Henryk Skaldin

Vi som springer

Östergarn

 

2004

280

Bo Dahlström

Sandviken

Karlstad marathon

 bild

2004

281

Eiry Ranvide

Stockholm

Stockholm

 

2004

283

Elisabeth Westerlund

Täby LLK

Stockholm

 

2005

284

Anders Eriksson

Växjö LK

Stockholm marathon

 bild

2005

272

Sven Monander

Karlstad

 

 

2005

274

Perove Claesson 

Täby

Skövde

 

2005

282

Christer Nordahl

Stockholm

Stockholm marathon

 

2005

285

Sven Ol-Mårs

Stockholm

Stockholm marathon

 bild

2005

286

Gustaf Carlsson

 

 

 

2005

288

Jack Larsson

Vista IK

 

 

2005

289

Stefan Larsson

TC Jalle

Stockholm marathon

 bild

2005

292

Jens Rydberg

Växjö LK

Stockholm marathon

bild

2005

293

Torsten Rosenqvist

Ryssbergets IF

Stockholm marathon

bild

2005

294

Christer Högberg

Mariestad

 

 

2005

295

Kenny Wilhelmsson

 

 

 

2005

296

Inger Knutsson

Växjö LK

 Växjö

bild

2005

298

Barbro Paraniak

Team Skavsåret IF

Strömmingsmaran

bild

2005

300

Göran Ingebrand

Vattudalens LDK

Strömsund

bild

2005

302

Peter Wiesler

Jalles TC

Stockholm marathon

bild

2005

303

Tony Hedlund

Luleå

 

 

2006

287

Börje Carlsson 

Kiruna Run For Fun

Skickat med post

 

2006

290

Jörgen Larsson

Stockholm

 

 

2006

291

Olle Modin 

Vilsta IF

 

 

2006

297

Bengt-Åke Skoglund 

Posten IK

 

 

2006

299

Rolf Halde 

Göteborg

 

 

2006

301

Tommy Hagberg

Växjö

 

bild

2006

304

Thomas Enström

Väsby IK

 

 

2006

305

Gunnar Nilsson

Uppsala Löparklubb

 

 

2006

306

Lars Forsberg

 

Umeå

 

2006

307

Lennart Adolfsson

Anderstorps OK

 

 

2006

308

Jörgen Strandkvist

FK Åsen

Stockholm

 

2006

309

Ulf Ring

Arlanda-Märsta SK

 

 

2006

310

Tord Blücher

Storådalens SK

Göteborg Marathon

bild

2007

312

Sigvard Koplimäe

Vattudlaens LDK

 

bild

2007

313

Bernt Ekberg

 

 

 

2007

314

Folke Olsson

Alk 90 IK

Stockolm

 

2007

315

Göran Ericsson

 

 

 

2007

316

Kent-Åke Eriksson

 

 

bild

2007

317

Evert Moberg

IF Göta

 

 

2007

319

Kjell Hågestad

IFK Borgholm

 

 bild

2007

320

Viktoria Johnsson

Stranda LK

Växjö

 

2007

321

Christer Svensson

Växjö AIS

Växjö

 bild

2007

322

Hans-Inge Lindeskow

Nyköping

 

 

2007

323

Johan Olausson

Team Skavsåret IF

VikingLine  e Åland

 bild

2007

324

Stig Lindberg

Vännäs SK

 Umeå

bid

2007

326

Conny Andersson

Villstad GoIF

 

 

2007

328

Jouko Mourujärvi

Västerås IK

 

 

2007

330

Erik Östman

Gustafs IF

årsmötet

 

2008

311

Jon-Håkan Jannerling

Ale 90 IK

 

 

2008

325

Mats Liljegren

Team Skavsåret IF

 

 

2008

327

Torgny Bergström

GoIF Tjalve

Månkarbo

bild

2008

329

Ronny Mandelholm

Gränums IF

 

 

2008

331

Staffan Lundblad

Sundsvalls Friidrott

 

 

2008

332

Lars Agnezon

Kongahälla AIK

 

 

2008

333

Anders Hansson

 

Öland Marathon.

bild

2008

334

Gunnar Irvegård

Arlanda-Märsta SK

 

 

2008

335

Astrid Häger

Nynäshamn

Månkarbo

bild

2008

336

Stig Åsberg

IFK Nyland

Månkarbo

bild

2008

337

Arne Lager

IK Akele

 

bild

2008

338

Ann-Marie Andersson

Hultsfreds LK

Växjö

bild

2008

339

Gunnar Bergmark

Växjö LK

Växjö

bild

2009

340

Agneta Jonsson

Järfälla

 

 

2009

341

Bengt Cronquist

Alingsås

 

 

2009

342

Kerstin Sjöberg

Vattudalens LDK

 

 

2009

343

Lars Moberg

Heleneholm IF

Stockholm Marathon

bild

2009

344

Stig Samuelsson

GoIF Tjalve

 

 

2009

345

Sven-Olof Aronsson

Spårvägen

Stockholm Marathon

bild

2010

346

Jan-Larry Holmberg 

Motala AIF

 

 

2010

347

Ted Tryggvesson

Team Ultra Sweden

 

 

2011

348

Berit Lundström.

IFK Borgholm

Lidingöloppet 2011

bild

2011

349

Gunnar Hallberg

Hemlingby LK

 

bild

2011

350

Solweig Sjöö

Knivsta 

 Stockholm marathon

bild

2011

351

Jesper Sjölander

Björntorps IF

Lidingöloppet 2011

bild

2011

352

Mats Hammerin

Borlänge LK

Sätermaran

bild

2012

353

Ann-Kristin Forsberg

Hemlingby LK

Vintermarathon 2012

 bild

2012

354

George Hällstorp

Varberg

Bromölla marathon

bild

2012

355

Glenn Gustavsson

Solvikingarna

Jubileumsmarathon 2012

bild

2012

356

Jan Forsberg

Åmots SK

Vintermarathon 2012

bild

2012

357

Jörgen Nilsson

 

Jubileumsmarathon 2012

bild

2012

358

Rolf Säfström

Tibro AIK

Jubileumsmarathon 2012

bild

2012

359

Staffan Malmberg

Solvikingarna

Bromölla marathon

bild

2012

360

Susanne Johansson

Växjö Löparklubb

Stockholm Marathon

bild

2012

361

Ulf Lännerberg

Vi som springer

Stockholm Marathon

bild

2012

362

Peter  Svensson

IFK Skövde

Jubileumsmarathon 2012

bild

2012

363

Lennart Olsson

 

Jubileumsmarathon 2012

bild

2012

364

Roger Andersson

IK Stern

Årsmöte 2012-04-21

bild

2013

365

Erik Dahlberg

Vattudalens LDK

Vattudalsloppet

bild

2013

366

Thomas Forsell

Team Ultra Sweden

Skövde 6-timmars

bild

2013

367

Bengt Lindgren

Vallentuna FK

Stockholm marathon

bild

 2013

368

Märta Moe

Vattudalens LDK

Vattudalsmaran

bild

 2013

369

Thomas Cahling

Ljusdal RC

Warsawa

bild

2013

370

Gustaf Risling

Sth City Triathlon

Vintermarathon, Sth

bild

 2013

371

Annie Hedlund

Friskis & Svettis

Växjö marathon

 

2014

372

Michael Ahrens

Vattudalens LDK

Stockholm Marathon

bild

2014

373

Anders Wahlberg

Halltorp

Stockholm Marathon

bild

2014

374

Rui Reis

Järna

Stockholm Marathon

bild

2014

375

Krister Hällgren

Huddinge

Posten

bild

2014

376

Ulf Palmgren

Ödåkra

Helsingborg marathon

bild

2014

377

Marinus Schüssler

Sunne

Vänersborg marathon

bild

2014

378

Robert Oldén

GF Idrott

Växjö marahon

bild

2014

379

Georg Karlsson

Karlskoga LK

Posten

 

2015

381

Staffan Wikström

Vattudalens LDK

Stockholm Marathon

bild

2015

382

Sören Fransson

Nässjö

Stockholm Marathon

bild

2015

383

Åsa Hällstorp

Varberg GoIF

Stockholm Marathon

bild

2015 384 Micael Lindqvist Apladalens LK   bild
2015

385

Mikael Forsström Runday IF Stockholm Halvmara bild
2015

386

Jörgen Holmqvist Heleneholm Helsingborg Marathon bild
2015

387

Ivan Forsgren Jalles TC Umemaran bild
2015

388

Kent Ohlsson Lifetime runners, Ekerö Tele2 Arena, Växjö bild
2016 389 Niclas Dia Kristinehamn Stockholm Marathon bild
2016 390 Gert Gustavsson Team Blekinge Stockholm Marathon bild
2016 391 Sven Molin Västerås IK Stockholm Marathon bild
2016 392 Jonas Wincent IFK Sala Viby marathon bild
2016 393 Anders Jämtdalen Team UltraSweden Mariestads marathon bild
2016 394 Pauli Sulonen, Hässelby Sk Vintermarathon bild
2016 395 Christer Bergström Motala Vintermarathon bild
2016 396 Lars-Eric Andersson Kista Vintermarathon bild
2016 397 Kerstin Sandh Växjö LK Växjö marathon bild
2016 398 Emil Falkek Falkenberg RR Växjö marathon bild
2017 399 Marcus Hasander Lifetime Runners Skövde 6tim bild
2017 400 Alexander Ulltjärn Linköping LK Sth marathon bild
2017