Tilldelas löpare som är medlem i sällskapet och genomfört 25 sanktionerade maratonlopp.
  Standaret tilldelas endast medlem som varit medlem under minst två år.      2017-11-20
  Listan på medlemmar som fått Standar
  - sortering på år
  - sortering på namn
  - sortering på klubb

 

Gå direkt till år:

   
 

Bilder

894 st medlemmar och 140 bilder

 

Lars-Olof Israelsson

Standar vem01

Standar vem02 Anders Gyhlenius
Erling Mårshagen Ingemar Johannesson Standar vem03 ca 1992 Standar vem04 Vintermarathon
Anders Nordenberg Johannes Lundberg Kenth Svedberg Lars Persson
Hans Ursfält Standar vem05 Standar vem06 Standar vem07
Lennart Nennedal Bengt-Åke Svensson Hans Wiktorsson Miles Fleetwood
Bo Johansson Göran Dahlgren Jan Paraniak Kjell-Göran Holmberg
Leif Stening Lennart Hjalmarsson Monika Simson Stefan Pettersson
Standar vem08 Standar vem09 Standar vem10 Hans Nyberg
Claes-Gunnar Gustavsson Jan-Erik Olsson Nils Larsson Birger Höglund
Lennart Norén Ragnar Hjärpe Standar vem12 Anita Gustavsson
Göran Smögelin Göran Ingebrand Kerstin Sjöberg Rune Larsson
Anders Jansson Stig Mariedal Ulf Mathiasson Standar vem13
Standar vem14 Standar vem15 Standar vem16 Jan Rödin
Mats Flodin Patrik Skoglund Standar vem17 Vällingby Barbro Paraniak
Viktora Johnsson Bernth Ekberg Christer Svensson Kjell-Åke Eriksson
Kjell Hågestad Larry Herbertsson Lars Andersson Monika Stavem
Siv Herbertzon Sven-Gunnar Thorsson Torbjörn Karlsson Tord Blücher
Ola Sandh Standar vem18 Lennart Olsson Robert Frykstedt
Bo Edenfall Dan Nensén Standar vem18 Standar vem19
Standar vem20 Erik Östman Kari Kelja Peter Månsson
Tomas Enström Marniz Schlusser Staffan Malmberg Susanne Johansson
Lars Idhult Peter Svensson Petri Hellberg Sofia Kay
Stig Samuelsson Thomas Cahling Anita Jonsson Jörgen Holmqvist
Kerstin Sand Roger Andersson Roger Lindström Susanne Green
Tomas Forsell Anders Wahlberg Bruno Oredsson Carl-Johan Ekström
Gunilla Mårtensson Gustaf Risling Leif Eklund Vesa Murtokangas
Jan Strömbom Kenneth Boman Patrik Pettersson Bengt-Arne Palm
Eva Blomqvist Göran Eriksson Jonas Wincent Ken Nordström
Lars-Eric Andersson Magnus Lindén Mats-Erik Wiktorsson Mats Hagberg
Staffan Wikström Ulf Lindberg Björn Porserud Roland Annell
Sören Fransson Kjell Kvarfordt Jan Rödin Rui Reis
Thomas Krantz Lars-Göran Olausson Gunilla Franzén Matti Pylkkänen
Erik Hamrén Leif Franzén Håkan Sjöö Mats Hammerin
Anders Eriksson Wincent Edlund Ola Bryngelsson Gunilla Wallin
Micael Lindqvist Anette Kroon Annika Askengren-Berg Tony Gren
Gert Gustavsson Martin Grundmo Ulf Carlsson Joachim Palmé
Niclas Dia Bo Pedersen Christer Bergström Jan Rehnberg
Gudrun Kvick Vem 1992? Alberto Åberg Kent-Åke Eriksson
Roger Andersson Birgitta Welander Jonny Örneholm Kajsa Friström
Kaapo Röör Marita Larsson Johanna Gren Håkan Larsson
Börje Pettersson Mats Bonnedahl Per Busk Annika Rosengren
Anders Jämtdalen Niclas Westholm Vem 1993 Alexander Ulltjärn
Marcus Hasnader Eva Porserud Karin Schön Jonas Walfridsson
Lasse Jutemar Roger Jarl Tommy Lacandler Anders Alin
 
Hans-Inge Lindeskov Erik Karlsson Monica Engkvist  

 

 

Medlemmar som fått Standar för 25 lopp

 

 

 

sortering år

 

 

 

År

nr

namn

Klubb

utdelad

bild

1970

1

Gustav Kinn

IF Tor, Uppsala

 

 

1970

2

Oscar Björk

 

 

 

1970

3

Erik From

IF Tor, Uppsala

 

 

1970

4

Erik Östbye

Solvikingarna

 

 

1970

5

Sture Gustavsson

Täby IS

 

 

1970

6

Agne Kimby

Turebergs IF

 

 

1971

7

Valter Berggren

Solvikingarna

 

 

1971

8

Sigfrid Eriksson

Uppsala OK

 

 

1973

9

Konrad Hernelind

Duvbo IK

 

 

1974

10

Axel Sundebrant

Värmdö IF

 

 

1974

11

Lars Hansson

IFK Tumba

 

 

1975

12

Arild Cronstrand

Duvbo IK

 

 

1975

13

Örjan Ohlsson

IK Finish

 

 

1975

14

Kurt Johansson

Trollhättan

 

 

1975

15

Torbjörn Lind

Fredrikshof IF

 

 

1975

16

Reinhard Einars

Duvbo IK

 

 

1975

17

Hans Jonsson

Nyköping

 

 

1975

18

Håkan Troedsson

Malmö FK

 

 

1975

19

Thedde Jensen

Enköping AI

 

 

1976

20

Sven Johansson

Duvbo IK

 

 

1976

21

Gösta Andersson

GF Idrott

 

 

1977

22

Göte Ivarsson

Tibro AIK

 

 

1977

23

Bill Sirks

Fredrikshof IF

 

 

1977

24

Karl-Axel Petersohn

Solvikingarna

 

 

1977

25

Gösta Lindblad

Sävedalen

 

 

1977

26

Bertil Järlåker

Solvikingarna

 

 

1977

27

Jan Dahlbom

Eslöv IK

 

 

1977

28

Ebbe Callheim

Järfälla SK

 

 

1977

29

Lennart Östbrant

Eskilstuna FK

 

 

1977

30

Göte Olsson

Malmö FK

 

 

1978

31

Olle Heggen

IF Göta

 

 

1978

32

Martin Andersson

Åkulla SK

 

 

1978

33

Willy Qvist

Eskilstuna FK

 

 

1978

34

Arne Ljungvall

Eskilstuna FK

 

 

1979

35

Charles Greenlees

Korson Kunto

 

 

1979

36

Gösta Hallberg

Solvikingarna

 

 

1979

37

Sten Odenblad

Fredrikshof IF

 

 

1979

38

Johan Henriksson

Uppsala OK

 

 

1979

39

Göran Karlsson

GoIF Tjalve

 

 

1979

40

Gunnar Nybom

Mälarhöjden

 

 

1980

41

Lars-Martin Ahlgren

Fredrikshof IF

 

 

1980

42

Erik Söderlund

Fredrikshof IF

 

 

1980

43

Ilpo Kettunen

Bålsta IF

 

 

1980

44

Ulf Johansson

Turebergs IF

 

 

1980

45

Lars-Erik Rehnman

Trångsviken

 

 

1980

46

Karl-Åke Larsson

GF Idrott

 

 

1980

47

Torsten Hammargren

IFK Skövde

 

 

1980

48

Stig Hellström

Fredrikshof IF

 

 

1980

49

Lage Carlson

Duvbo IK

 

 

1980

50

Leif Persson

Hässleholm

 

 

1980

51

Karl-Erik Lilja

Lidingö LL

 

 

1981

52

Rolf Jonsson

Eskilstuna FK

 

 

1981

53

Karl-Åke Nyman

Västervik IF

 

 

1981

54

Sören Nylander

Värmdö IF

 

 

1981

55

Ralph Nilsson

Fredrikshof IF

 

 

1982

56

Gösta Bengtsson

Eslöv FK

 

 

1982

57

Nils Majling

Järfälla Sk

 

 

1982

58

Gösta Ekström

Säters IF

 

 

1982

59

Tore Billman

Fredrikshof IF

 

 

1982

60

Olle Person

GF Idrott

 

 

1982

61

Jan Norén

Kvismaredalens IF

 

 

1982

62

Åke Christiansson

Fredrikshof IF

Vintermarathon

 

1982

63

Aren Göransson 

Enhörna

 

 

1982

64

Anders Låftman

Fredrikshof IF

 

 

1982

65

Kurt Karlsson

Solvikingarna

 

 

1982

66

Ingmar Johnsson

Heleneholms IF

 

 

1982

67

Johnny Jönsson

Ryssbergets IK

 

 

1982

68

Ingemar Pettersson

Solvikingarna

 

 

1983

69

Carl-Erik Persson

Trångsviken

 

 

1983

70

Herman Nummelin

Fredrikshof IF

 

 

1983

71

Sven-Olof Davidsson

Växjö OK

 

 

1983

72

Hugo Liss

Örebro AIK

 

 

1983

73

Lennart Eriksson

Österfärnebo

 

 

1983

74

Kenneth Persson

Örebro AIK

 

 

1983

75

Magnus Nilsson

Fredriksfhof IF

 

 

1983

76

Allan Persson

Väckelsång IK

 

 

1983

77

Sture Olsson

IF Lödde

 

 

1983

78

Sven-Erik Åkerman

IK Palas

 

 

1983

79

Allan Mörtnäs

Hakarpspojkarna

 

 

1983

80

Gulli Nilsson

Heleneholm IF

 

 

1983

81

Arne Larsson

IF Start

 

 

1983

82

Lars Lif

Örebro AIK

 

 

1983

83

Herbert Larsson

Solvikingarna

 

 

1983

84

Bert Theander

KFUM Örebro

 

 

1983

85

Leif Strandberg

Boo IF

 

 

1983

86

Erik Andervang

Fritsla IK

 

 

1983

87

Börje Reis

IK Ymer

 

 

1983

88

Leif Nilsson

IF Göta

 

 

1983

89

Margareta Lundquist

Brottby SK

 

 

1983

90

Åke Lutner

IK Vikingen

 

 

1984

91

Lars-Olof Israelsson

IFK Strängnäs

Athen

bild

1984

92

Örjan Wedin

Häverödals SK

 

 

1984

93

Curt Carlsson

IF Kville

 

 

1984

94

Robert johansson

Solvikingarna

 

 

1984

95

Karl-Gustav Bergvall

Motala AIF

 

 

1984

96

Bengt Johansson

Skgsvargarna

 

 

1984

97

Matti Wihma

Pallo IF

 

 

1984

98

Leif Skoglund

IK Favör

 

 

1984

99

Sverker Nilsson

Polisen

 

 

1984

100

Olle Rydberg

IFK Västerås

 

 

1984

101

Otte Albrektsen

Dalby

 

 

1984

102

Hans Andersson

IFK Västerås

 

 

1984

103

Sören Thunström

Falun

 

 

1984

104

Lennart Skoog

Stenungsund OK

 

 

1984

105

Ragnar Karlsson

Dacke

 

 

1984

106

Lars Grabrand

Fredrikshof IF

 

 

1984

107

Sture Johansson

Svenjunga

 

 

1984

108

Kjel Kjellbergn

Laholm

 

 

1984

109

Bertolo Reddari

Eslöv

 

 

1984

110

Lennart Granberg

Sth Polisen

 

 

1984

111

Reijo Piirainen

Trollhättan

 

 

1984

112

Sören Remar 

Tvärred

 

 

1984

113

Brítt Dohsé

Högsbo

 

 

1984

114

Esbjörn Holmqvist

Akkele

 

 

1984

115

Sture Anderson

Mariestad AIF

 

 

1984

116

Hans Blomberg

Vilsta IK

 

 

1984

117

Leif Pettersson

Hakarpspojkarna

 

 

1984

118

Ludvig Bergström

IF Hallby

 

 

1984

119

Toiva Antiila

Surte SISU

 

 

1984

120

Yngve Sohl

Sundsvall FF

 

 

1984

121

Eddie Vivenius

Duvbo

 

 

1984

122

Alexanteri Kuivanen

Surte SISU

 

 

1984

123

Roger Pistol

IFK Västerås

 

 

1984

124

Bertil Lanzén

Ryssbergets IK

 

 

1985

125

Christe Andersson

Malmö TK

 

 

1985

126

Tony Larsson

Örebro AIK

 

 

1985

127

Ingvar Lundberg

Gnosjö FK

 

 

1985

128

Kai Palmqvist

Solvikingarna

 

 

1985

129

Keith Granqvist

Gullringen GoIF

 

 

1985

130

Lars Hasselqvist

Värmdö IF

 

 

1985

131

Gustav Gustavsson

Pripps IF

 

 

1985

132

Åke Ödmark

Flemingsberg SK

 

 

1985

133

Siv Larsson

IFK Umeå

 

 

1985

134

Lars Henningsson

JÄrfälla SK

 

 

1985

135

Erik Walfridsson

IFK Stud Umeå

 

 

1985

136

Ingemar Frisk

Solvikingarna

 

 

1985

137

Kjell Nyberg

IF Vingarna

 

 

1985

138

Gösta Jörlin

Falu IK

 

 

1985

139

Nicke Loguin

IFK Västerås

 

 

1985

140

Veikoo Korpi

Sth RCCC

 

 

1985

141

Jaakko Tenhunen

IFK Västerås

 

 

1985

142

Lars-Erik Jansson

Täby IS

 

 

1985

143

Gert Harrysson

Åkulla SK

 

 

1985

144

Reijo Kaikkonen

Pallo IF

 

 

1985

145

Östen Muukkaara

Jalles TC

 

 

1985

146

Karl-Gustav Skyhed

AGA IF

 

 

1985

147

Verner Mihlberg

Stensjöns IF

 

 

1985

148

Johannes Likar

Malmö TK

 

 

1985

149

Agne Edman

Åby SOK

 

 

1985

150

Göran Andersson

IFK Åland

 

 

1985

151

Bengt Backman

Flemingsberg SK

 

 

1985

152

Sven Johansson

Sundborn GoIF

 

 

1985

153

Helmut Näckdal

Frisksportarna

 

 

1985

154

Jan-Olof Schagerström

KFUM Örebro

 

 

1985

155

Lisbeth Jurss

Bie GoIF

 

 

1985

156

Valter Falk

Örebro AIK

 

 

1985

157

Kjell Damstedt

Hargs BK

 

 

1985

158

Sven-Åke Wilsson

Skövde Sk

 

 

1985

159

Alvar Asplund

Roserberg BK

 

 

1985

160

Bengt Adolfsson

Trollhättan

 

 

1985

161

Roger Dahlbom

Jordbänningarna

 

 

1985

162

Sven Bank

IK Valhall

 

 

1985

163

Olle Nillsson

Malmö Polis

 

 

1985

164

Bo Westerberg

Solvikingarna

 

 

1985

165

Tore Andersson

Fredrikshof IF

 

 

1985

166

Per Wengström

SK Elfsborg

 

 

1985

167

Håkan Carle

Kvarnsveden

 

 

1985

168

Gunnar Lillienroth

Klabböle IF

 

 

1986

169

Kjell Karlsson

Degerfors

 

 

1986

170

Arthur Nilsson

Uppsala

 

 

1986

171

Björn Videfors

GF Landskrona

 

 

1986

172

Bertil Larsson

IF Saab

 

 

1986

173

Runar Mellgren

Hamrånge IF

 

 

1986

174

Lennart Bengtsson

Solvikingarna

 

 

1986

175

Jan-Erik Holmgren

Härlöv IF

 

 

1986

176

Anders Andersson

Vilsta IK

 

 

1986

177

K E Stangemyr 

Heleneholm IF

 

 

1986

178

Hans Orsing

IFK Helsingborg

 

 

1986

179

Bo Persson

Vingåker IF

 

 

1986

180

Börje Mattisson

Laholms IF

 

 

1986

181

Torsten Rosenqvist

Ryssbergets IF

 

 

1986

182

Ivar Moline

Boo IF

 

 

1986

183

Lars Johansson

IK Bergsström

 

 

1986

184

Curt Sandberg

Väsby IK

 

 

1986

185

R Gustavsson

Märsta

 

 

1986

186

Åke Hall

Järla

 

 

1986

187

Kenth Svensson

Skenninge IK

 

 

1986

188

Kurt Gustavsson

Hultsfreds OK

 

 

1986

189

K-G Nyström

Trollhättan

 

 

1986

190

Jan-Olov Zetterup

Stenungsund

 

 

1986

191

Stig Asplund

IF Göta

 

 

1986

192

Bo Wennersten

SJ Malmö

 

 

1986

193

Kurt Evert Stenlund

IK Akkele

 

 

1986

194

Kurt Andersson

Istrums IK

 

 

1986

195

Bo Pelander

Club Z

 

 

1986

196

Beng Klang

OF Lödde

 

 

1986

197

Kjell Berglund

Flemminbergs SK

 

 

1986

198

Kenth Lindström

SEB

 

 

1986

199

Curth Wahlström

Posten IK

 

 

1986

200

Björn Mattsson

Rånäs

 

 

1986

201

Kauko Kaikkonen

IF Göta

 

 

1986

202

Lennart Andersson

CTC Ronneby

 

 

1986

203

Lennart Carlander

Tureberg IF

 

 

1986

204

Folke Jonsson

IFK Munkfors

 

 

1986

205

Lars Olof Wedlund

Viilsta IK

 

 

1986

206

Gunnar Moberg

Bromma IF

 

 

1986

207

Anders Wiberg

IK Studenterna

 

 

1986

208

Walter Schmidli

Duvbo IK

 

 

1986

209

Torbjörn Edling

Umedalens IF

 

 

1986

210

Manfred Hägglund

Källbotten IK

 

 

1986

211

Torsten Ståle

Fredrikshos IF

 

 

1986

212

Järgen Rasmusson

Lomma IK

 

 

1986

213

Bertil Skånberg

Skanör

 

 

1986

214

Lars-Olov Nilsson

Krylbo IF

 

 

1986

215

Jonny Johansson

Åmotsfors

 

 

1986

216

Nils Nilsson

ClubZ

 

 

1986

217

Leif Svensson

Linghem IK

 

 

1986

218

Ove Engman

Elvans IF

 

 

1986

219

Sören Björk

Österfärnebo IF

 

 

1987

220

Owe Olsson

Kvarnsveden

 

 

1987

221

Stig Eriksson

LIma IF

 

 

1987

222

Angelo Redaelli

Flemingsberg IF

 

 

1987

223

Hans Tall

IFK Skövde

 

 

1987

224

Erik Uno Eriksson

Solvikingarna

 

 

1987

225

Björn O Nilsson

Nordsjö IK

 

 

1987

226

Oscar Gustavsson

Motala

 

 

1987

227

Hans Björkqvist

Högbo AIK

 

 

1987

228

Ering Håkansson

SPIK

 

 

1987

229

Kjell Jonsson

Polisen Gbg

 

 

1987

230

Stig Söderström

kvarnsveden

 

 

1987

231

Björn Johansson

Björkfors

 

 

1987

232

Klas Gunnar Appel

SLK Oxelösund

 

 

1987

233

Jan Sundgren

Texaco

 

 

1987

234

Hasse Larsson

Visingö

 

 

1987

235

Kjell Linder

Väckelsång IK

 

 

1987

236

Sture Sandvall

SRRC

 

 

1987

237

Esko Koivunen 

Solvikingarna

 

 

1987

238

Sture Carlström

Björns SK

 

 

1987

239

Jan Karlsson

Västervik

 

 

1987

240

Arne Karlsson

OK Denseln

 

 

1987

241

Jan Blomgren

IFK Helsingborg

 

 

1987

242

Arne Melin

IK Jordbänningarna

 

 

1987

243

Lennart Larsson

IF Start

 

 

1987

244

Erik Holm

Broddbo SK

 

 

1987

245

Sten Carlsson

Duvbo IK

 

 

1987

246

SvenOlov Sjöström

Åkulla SK

 

 

1987

247

Leif Lindholm

Sth RRC

 

 

1987

248

Peter Backlund

Finland

 

 

1987

249

Jan Larry Holmberg

Motala

 

 

1987

250

Per Rydén

Lugi

 

 

1987

251

Raili Laatikainen 

Vänersborg

 

 

1987

252

Heimo Saarinen

Pallo IF

 

 

1987

253

Bengt Wallqvist

Vänersborg

 

 

1987

254

Stefan Karlsson 

Hemlingby

 

 

1987

255

Christer Ekvall

Glömminge

 

 

1987

256

Raimo Hiertala 

Pallo IF

 

 

1987

257

Öyvind Zaxkow

Sundsvall

 

 

1987

258

Leif Strömback

Bodens SK

 

 

1987

259

Jan-Ove Ågren

Fågelfors IF

 

 

1987

260

Henrik Hallqvist

IF Linden

 

 

1987

261

Kjell Ove Skoglund

Strands IF

 

 

1987

262

Anders Gyhlenius

Djurgården IF

 

 bild

1987

263

Gunnar Eriksson

Enebyberg IF

 

 

1987

264

George Karlsson

Granbergets IF

 

 

1987

265

Sven Björklund

Täby

 

 

1988

266

Sen Weidenberg

Hammarby

 

 

1988

267

Ivar Jönsson

Degerfors IF

 

 

1988

268

Jan Hansson

Idefjorden SK

 

 

1988

269

Roger Nordin

Lycksele LL

 

 

1988

270

Bernie Karlsson

IF Göta

 

 

1988

271

Antti Korhornen

IFK Västerås

 

 

1988

272

Sven Åke Falkeby

Gnosjö

 

 

1988

273

Lars Johnsson

Rittal

 

 

1988

274

Håkan Lundström

IK Dran

 

 

1988

275

Jan Jorbrink

Valhall IK

 

 

1988

276

Conny Andersson

Hemlingby LK

 

 

1988

277

Allan Carlsson

IF Göta

 

 

1988

278

Ingvar Åkerström

Hudiksvall IF

 

 

1988

279

Stig Ceder

Uppsala IF

 

 

1988

280

Bo LindstrPetterssonöm

Tele IF

 

 

1988

281

Heikki Vänäläinen

Ludvika FFI

 

 

1988

282

Lennart Pettersson

Ärla IF

 

 

1988

283

Sven Grönlund

Nattavara SK

 

 

1988

284

Hans Wannehed

Östhammar FI

 

 

1988

285

Veli Pajari

Vilsta IK

 

 

1988

286

Ove Hansson

Upppsla Oldboys

 

 

1988

287

Lars Erik Kruse

Vilsta IK

 

 

1988

288

Hans Mellberg

Bromma IF

 

 

1988

289

Roland Ludwichowski

Strand IF

 

 

1988

290

Leif Malmberg

IK Tiwaz

 

 

1988

291

Lars Erik Larsson

Alfta GIF

 

 

1988

292

Sigurd Ryndal

Rydboholm SK

 

 

1988

293

Sören Näslund

Jalles TC

 

 

1988

294

Åke Söderlund

Posten IK

 

 

1988

295

Ulf Landström

Vänersborg

 

 

1988

296

Stig Swärd

Robertsfors IK

 

 

1988

297

Ulf Gustavsson

Råby-Räkarne

 

 

1988

298

Peter Wiesler

Jalles TC

 

 

1988

299

Jouko Kulju

Tullinge

 

 

1988

300

Bernt Persson

Valhall IK

 

 

1988

301

Leif Engstrand

Råkby-Rekarne

 

 

1988

302

Mats Zetterlund

IFK Strömsund

 

 

1988

303

Kenneth Berggren

Lycksele IF

 

 

1988

304

Pelle Ruus 

Eskilstuna IK

 

 

1988

305

Hans Kjellsson

Värmdö IF

 

 

1988

306

Åke Carlsson

Volvo IF

 

 

1988

307

Ingemar Johannesson

Nävåsen FK

 

 

1988

308

jean Forsgren

Ransäter AIS

 

 

1988

309

Kåre Orendsson

UF Contact

 

 

1988

310

Sune Werner

Ösmo GIF

 

 

1988

311

Tage Björkbacka

IFK Västerås

 

 

1988

312

Bo Björkholm

Volvo IF

 

 

1988

313

Frank Brodin

Solvikingarna

 

 

1988

314

Birger Forlslund

Boo IF

 

 

1988

315

Leif Daruk

IF Tivo

 

 

1988

316

Åke Eneman

Hultsfred LK

 

 

1988

317

Tord Svandelt

Heleneholm IF

 

 

1988

318

Anders Karlsson

SUF Sundsvall

 

 

1989

319

Gunnar Johansson

Tureberg IF

 

 

1989

320

Sven Åke Ekeberg 

Vittsjö OK

 

 

1989

321

Kenth Svedberg 

IK Jordbänningarna

Ölandsbro

bild

1989

322

Tommy Stonsebro 

Motala AIF

 

 

1989

323

Jan Engberg 

IK Jordbänningarna

 

 

1989

324

Toivo Harju 

Finlandia KL

 

 

1989

325

Lars Åkerman 

Linjeflyg AK

 

 

1989

326

Arne R Nilsson 

LUGI

 

 

1989

327

Bengt Olofsson 

Östhammar FI

 

 

1989

328

Göran Erlandsson 

Uppsala Oldboys

 

 

1989

329

Gustav Carlsson 

Enköping AIF

 

 

1989

330

Bertil Palmqvist 

Bälinge IF

 

 

1989

331

Sven Kleman 

Ryssbergets IK

 

 

1989

332

Sven Bertil Rönnåker 

SRRC

 

 

1989

333

Bo Alsterlund 

Stora Tuna IK

 

 

1989

334

Leif Karlsson 

Gnosjö FK

 

 

1989

335

Olof Forsberg 

Björns SK

 

 

1989

336

Nils Arrstedt 

Kalmar Polis.

 

 

1989

337

Rolf Lundberg 

Flemingsbergs SK

Ölandsbro

bild

1989

338

Bernt Johansson 

Krylbo IF

 

 

1989

339

Thomas Renberg 

Lycksele LL

 

 

1989

340

Åke Karlsson 

Åby SOK

 

 

1989

341

Erik Wiklund 

SRRC

 

 

1989

342

Frans Svendsen

IFK Sala

 

 

1989

343

Lennart Bordin 

FK Snapphanarna

 

 

1989

344

Agne Edman 

Åby SOK

 

 

1989

345

Yngve Karlsson 

Valhall IK

 

 

1989

346

Stefan Eriksson 

SRRC

 

 

1989

347

Leif Eriksson 

SLK Oxelösund

 

 

1989

348

Seija Väli-Tainio 

LUGI

 

 

1989

349

Sven Svanfelt 

Heleneholm IF

 

 

1989

350

Sture Wahlqvist 

Strands IF

 

 

1989

351

Börje Hjort 

Södertörns FF

 

 

1989

352

Christer Bergfoth 

Tierp IF

 

 

1989

353

Åke Nilsson 

Överums OK

 

 

1989

354

Gunnar Spångberg 

Solvikingarna

 

 

1989

355

Martin Henriksson 

SRRC tit 

 

 

1989

356

Benet Österdahl. 

Duvbo IK 

 

 

1989

357

Per Nilsson. 

Fagersta RC

 

 

1989

358

Kiel' Nilsson. 

Österfärnebo IF 

 

 

1989

359

Bosse Ahremark. 

Heleneholm IF 

 

 

1989

360

)isson. 

IK Stern

 

 

1989

361

Lars Persson 

IF Vulcanus 

Vällingby

 

1989

362

Kennert Johnsson 

Fliseryd IF 

 

 

1989

363

Karl Arne Ekholm 

IFK Nora 

 

 

1989

364

Anders Nordenberg 

Jalles TC 

 

bild

1989

365

Kent Karlsson 

Istrum SK 

 

 

1989

366

Stefan Rohde 

Kalmar RC 

 

 

1989

367

Per Adolfsson 

IK Ymer 

 

 

1989

368

Tommy Gustavsson 

Ljungsbro

 

 

1989

369

Arne Lager 

Skeninge IK 

 

 

1989

370

Tommy Adolfsson 

Akele HK 

 

 

1989

371

Reider Ekner 

Rånäs HH

 

 

1989

372

Birger Andersson 

Järnforsens AIK

 

 

1989

374

Lennart Johansson 

Mariestads AIF

 

 

1989

379

Guy Wallin 

Hovslätt IK 

 

 

1990

375

Leif Danielsson

Strands IF

 

 

1990

376

Arne Johansson

Värmdö

 

 

1990

377

Bengt Eklöf

Knutby

 

 

1990

378

Sivert Andersson

Hargs BK

 

 

1990

379

Anders Walin

Söderhamns IF

 

 

1990

380

Bertil Svensson

UF Contact

 

 

1990

381

Ingrid Nilsson

IFK Umeå

 

 

1990

382

Lars Forsberg

Spölandets IF

 

 

1990

383

Bosse Ahremark

Heleneholm

 

 

1990

384

Rune Lindström

Källbotten IK

 

 

1990

385

Alrik Lövström

Bygghälsan

 

 

1990

376

Yngve Johansson

Wesetviks RC

 

 

1990

387

Stefan Karlsson

Finspång

 

 

1990

388

Bertil Claesson

Heleneholm

 

 

1990

389

Claes-Gunnar Gustavsson

Lidköping IS

 

 

1990

390

Harry Björling

RRC

 

 

1990

391

Peter Blommark

Vin & Sprint

 

 

1990

392