2017-11-20

 

     
                                  
 
 

Tilldelas medlem i sällskapet som i Sverige under 2000-talet har fullföljt 10, 15 eller 20 lopp

 

 

Monika Engkvist P A Allensten Roger Jarl Mattias Ekman

Niclas Westholm

Tomas Svanström

Lars Moberg

Christer Svensson

Göte Ivarsson

Maria Göransson

Hans-Inge Lindeskov

Jonas Lundström

   

Göran Wallin

Karin Nordén

   
       
Medlemmar så fått ta emot medalj för 10, 15 eller 20 lopp

 

Guld

20 lopp

År

Namn

Klubb

 

 

2016

Monica Engkvist

Sundbyberg

 

 

2016

Tommy Lacandler

Sundbyberg

 

 

2016

Per-Arne Allensten

Team Skavsåret

 

 

2016

Johan Brodin

Team Utlrasweden.

 

 

2017

Roger Jarl

Åsensbruk

 

 

2017

Anders Alin

Karlstad

 

 

2017

Niclas Westholm

Örebro AIK

 

 

2017

Lars Moberg

Heleneholms IF

 

 

2017

Marcus Hansander

Lifetime Runers

 

 

2017

Micael Lindqvist

Apladalens LK

 

 

2017

Christer Svensson

Växjö AIS

 

 

2017

Göte Ivarsson

IFK Skövde

 

 

2017

Hans-Inge Lindeskov

Team Ultrasweden LK

 

 

2017

Göran Wallin

Helsingborg

 

 

2017

Jan-Olof Svensson

Falkenberg RR

 

 

2017

Jerry Rydberg

V Förlunda

    2017 Eva Blomqvist Vattudalens LDK
    2017 Mattias Ekman Apladalens LK

 

 

 

 

 

Silver

15 lopp

År

Namn

Klubb

 

 

2016

Monica Engkvist

Sundbyberg

 

 

2016

Tommy Lacandler

Sundbyberg

 

 

2016

Jerry Rydberg

V Frölunda

 

 

2016

Per-Arne Allensten

Team Skavsåret

 

 

2016

Johan Brodin

Team Utlrasweden.

 

 

2017

Roger Jarl

Åsensbruk

 

 

2017

Anders Alin

Karlstad

 

 

2017

Mattias Ekman

Apladalens LK

 

 

2017

Niclas Westholm

Örebro AIK

 

 

2017

Lars Moberg

Heleneholms IF

 

 

2017

Marcus Hansander

Lifetime Runers

 

 

2017

Micael Lindqvist

Apladalens LK

 

 

2017

Thomas Svanström

Lidköping VSK,

 

 

2017

Christer Svensson

Växjö AIS

 

 

2017

Göte Ivarsson

IFK Skövde

 

 

2017

Hans-Inge Lindeskov

Team Ultrasweden LK

 

 

2017

Göran Wallin

Helsingborg

 

 

2017

Jan-Olof Svensson

Falkenberg RR

 

 

2017

Jonas Lundström

Varbergs GIF Friidrott

    2017 Eva Blomqvist Vattudalens LDK

 

 

 

 

 

Brons

10 lopp

År

Namn

Klubb

 

 

2016

Monica Engkvist

Sundbyberg

 

 

2016

Tommy Lacandler

Sundbyberg

 

 

2016

Jerry Rydberg

V Frölunda

 

 

2016

Per-Arne Allensten

Team Skavsåret

 

 

2016

Johan Brodin

Team Utlrasweden.

 

 

2017

Roger Jarl

Åsensbruk

 

 

2017

Rune Stjernström

Stockholm

 

 

2017

Anders Alin

Karlstad

 

 

2017

Mattias Ekman

Apladalens LK

 

 

2017

Thomas Svanström

Lidköpings VSK,

 

 

2017

Niclas Westholm

Örebro AIK

 

 

2017

Lars Moberg

Heleneholms IF

 

 

2017

Marcus Hansander

Lifetime Runers

 

 

2017

Micael Lindqvist

Apladalens LK

 

 

2017

Christer Svensson

Växjö AIS

 

 

2017

Maria Göransson

Bjärred

 

 

2017

Göte Ivarsson

IFK Skövde

 

 

2017

Hans-Inge Lindeskov

Team Ultrasweden LK

 

 

2017

Patrik Matsson

Västra Frölunda 

 

 

2017

Erik Nilsson

Lomma  

 

 

2017

Maria Göransson

Vellinge Runners

 

 

2017

Göran Wallin

Helsingborg

 

 

2017

Jan-Olof Svensson

Falkenberg RR

 

 

2017

Jonas Lundström

Varbergs GIF Friidrott

    2017

Eva Blomqvist

Vattudalens LDK
    2017

Madelene Welander

Kvänum
    2017

Karin Norden

TSM-running
    2017 Urban Wählby Österskär