Tilldelas löpare, som är medlem i sällskapet och genomfört 5 lopp.  Diplomet dateras den dag som det femte loppet genomförts.              

1.937 st medlemmar    

 

        

Bilder

Eva Porserud

Yudith Hernandez

Anne Sundberg

Anette Kroon

Åsa Hellstorp

Jenny Jansson

Gabriel, Bianca, Louise, Julius och Alexander  Ulltjärn

Christina Kopperud

Tomas Svanström

Kristian Bengtsson

Anna Samuelsson

Anders Liljekvist

 

Christian Frisk

Pia Sarheim Olsson

Göran 'Jojje' Wallin  
               
               
    Sorterat på år     Sorterat på namn    

nr

år

namn

klubb

 

namn

klubb

år

1

1963

Per Inge Johansson 

IFK Sundsvall

 

Aarne Ojala

Malmö

1976

2

1963

Stig Andersson

IFK Halmstad

 

Aarre Koleh manien 

Flemingsbergs SK 

1982

3

1964

Bengt  Nilsson

Mälarhöjden

 

Agne Edman 

Åby SOK

1981

4

1964

Nils Johansson

Redbergslids 

 

Agneta Olsson

Lödde Motion

1981

5

1968

Gunnar Likars

Göteborg

 

Aina Törncratz

Tingsryds

1984

6

1968

Gösta Lindblad

Sävedalen

 

Ake Fredriksson 

Falu IK 

1982

7

1968

Henry Carlstedt

Göteborg

 

Albert Westergren 

Ryssbergets IK

1996

8

1968

Lennart Östbrant

Eskilstuna

 

Alberto Åberg

Fredrikshofs IF

1981

9

1968

Stig Standström

Göteborg

 

Alcazar Miguel R

Solvikingarna 

1995

10

1968

Tord Nordin

Gunnile

 

Alex Bonn

Tureberg IF

1980

11

1969

Axel Lundebrandt

Mälarhöjden

 

Alf Andersson

IF  Linden 

1987

12

1969

Bengt Olsson

IFK Göteborg

 

Alf Carlsson

 

1986

13

1969

Bo Lindblom

Skänninge

 

Alf Hansson 

Uddevalla IS

1982

14

1969

Chris Wade

Fredrikshofs IF

 

Alf Helmersson

Östhammars Sk

1980

15

1969

Eric Söderlund

Gotemplarna

 

Alf Johansson

 

1984

16

1969

Harry Eriksson

Solvikingarna

 

Alf Larsson

 

1986

17

1969

Jan Karlsson

Västervik

 

Alf Lundback  

Vattenverk IF 

1982

18

1969

Karl A Linqvist

Mälarhöjden

 

Alf Nilsson 

F4 IF

1992

19

1969

Leif Stranedberg

Boo IF

 

Allan Anderberg

SJ IK

1984

20

1969

Walter Berggren

Solvikingarna

 

Allan Berntsson

Solvikingarna

1974

21

1970

Berndt Ekström

Ludvika

 

Allan Carlsson

IF Göta, Karlstad

1979

22

1970

Bernt Israelsson

Enhörna IF

 

Allan Hagman

 

1986

23

1970

Conny Ekblom

Nacka

 

Allan Hörnfeldt

Väsby IF

1980

24

1970

Edgar Thorén

Gävle

 

Allan Johansson

Gullringens GIF

1981

25

1970

Evert Nyberg

Solvikingarna

 

Allan Märtnäs

Hakarpspojkarna

1979

26

1970

Gerry Johansson

Ludvika

 

Allan Persson

Väckelsång

1977

27

1970

Gösta Hallberg

Stockholm 

 

Allan Rundqvist 

Granurn IF 

1982

28

1970

Gösta Johansson

Stockholm RRC 

 

Alpo Mujanen

Mälarhöjden IK

1975

29

1970

Hans Klamér

Trångsund

 

Alun Korhonen

IFK Västerås

1984

30

1970

Ingvar Högström

Lidingö

 

Alvar Asplund

Rosersberg

1973

31

1970

Jan Dahlbom

Malmö

 

Amanda Nolhage

Hultsfred LK

2014

32

1970

Konrad Hernelind

Duvbo IF

 

Anders Alin

Karlstad

2007

33

1970

Kurt Johansson

Trollhättans IF 

 

Anders Andersson

Vilsta IK

2005

34

1970

Lars Hansson

Täby

 

Anders Andersson

 

1986

35

1970

Rune Svensson

Farsta

 

Anders Bodin 

Graninge Alliansen 

1987

36

1970

Sven Ekström

Lidingö

 

Anders Brask

Fredrikshofs IF

1992

37

1970

Sven Fogelin

Spånga

 

Anders Carlsson

IFK Kristinehamn

1980

38

1970

Sven Johansson

Vällingby

 

Anders Dahlberg

SISU Forshaga

1994

39

1970

Sverre Gustavsson

Ludvika

 

Anders Delang 

 

1996

40

1971

Göran Karlsson

Enhörna IF

 

Anders Elander

Tureberg IF

1995

41

1971

Jan Axelsson

Westermalm

 

Anders Engman

Tureberg IF

1995

42

1971

Johan Henriksson

Uppsala Oldboys

 

Anders Eriksson

Växjö LK

1991

43

1971

Karl Axel Pettersson

IFK Mora

 

Anders Forselius 

Ljusdals RC

1996

44

1971

Karl Ivar Johansson

Kalmar 

 

Anders Furborg

Östersund

1997

45

1971

Karl Söderström

Roma IF

 

Anders Gezelius 

Örebro AIK 

1982

46

1971

Kurt Johnsson

Fredrikshofs IF

 

Anders Grönberg

Karlskoga Löparklubb

1995

47

1971

Lennart Eriksson

Österfärnebo
 

 

Anders Gyhlenius

Djurgården IF 

1983

48

1971

Ragvald Rosenberg

Fredrikshofs IF

 

Anders Halldin

OK Illern

1986

49

1971

Reihhold Einars

Duvbo IF

 

Anders Haraldsson

Flemingsbergs SK 

1979

50

1971

Roland Pettersson

Uppsala Oldboys

 

Anders Hidefjäll 

ABB IF 

1989

51

1971

Ulf Johansson

Tureberg IF

 

Anders Holmgren

Docksta BTK

1994

52

1971

Willy Qvist

Eskilstuna

 

Anders Holst

LK Myran

1997

53

1971

Örjan Olsson

Svedala

 

Anders Hyllengren

Fredrikshofs IF

1980

54

1972

Arne Andersson

Enebybergs IF 

 

Anders Jansson

Östhammar

1991

55

1972

Astor Johansson

IK Stern

 

Anders Karlsson

Hagunda

1977

56

1972

Bertil Ohlsson

Malmö

 

Anders Knutsson

IFK Halmstad

1983

57

1972

Bror Bengtsson

Floda

 

Anders Kuduniwski 

ABB Hafo IF

1993

58

1972

Bror Gustafsson

Nyköping

 

Anders Lagerberg

 

1976

59

1972

Bruno Sjöberg

Roma

 

Anders Landgren 

Klippan Fri. 

1989

60

1972

Ebbe Callheim

Järfälla

 

Anders Landström

Valhall IK

1984

61

1972

Gunnar Nybom

Mälarhöjden

 

Anders Lindström

Eskilstuna FK

1980

62

1972

Gösta Andersson

Landskrona

 

Anders Lindström

Sparbanken IK 

1990

63

1972

Gösta Carlsson

Örebro

 

Anders Låftman

Fredrikshofs IF

1977

64

1972

Gösta Eriksson

Karlstad

 

Anders Malmgren

Fredrikshofs IF

1976

65

1972

Hans Viktorsson

Tureberg

 

Anders Nilsson

IF Göta, Karlstad

1980

66

1972

Kauko Kaikonen

Karlstad

 

Anders Nilsson 

Hultsfreds LK

1996

67

1972

Lage Karlsson

Duvbo IF

 

Anders Olofsson

Heleneholm IF

1981

68

1972

Lars Martin Ahlgren

Fredrikshofs IF

 

Anders Olsson

 

1984

69

1972

Malte Andersson

Kristinehamn

 

Anders Ossborn 

 

1989

70

1972

Paul Lindvall

Fredrikshofs IF

 

Anders Rosen

Sv. Radio IF

1984

71

1972

Paul Rönnkvist

Duvbo IF

 

Anders Stjemqvist 

IKEA FK 

1987

72

1972

Sven Persson

Karlstad

 

Anders Söderlund 

Polisens IF 

1992

73

1972

Sören Winge

Uppsala

 

Anders Turén

 

2001

74

1973

Alvar Asplund

Rosersberg

 

Anders Wahlberg 

AS Evert

1989

75

1973

Carl-H Wilhelmsson

Westmania

 

Anders Weslien 

Hammarby IF 

1989

76

1973

Elmer Brattlie

Norge

 

Anders Westerberg

OK Enen

1986

77

1973

Erland Svahn

Tumba

 

Anders Viberg 

Janes TC

1982

78

1973

George Nilsson

Mälarhöjden

 

Anders Wilin

Söderhamn OK

1986

79

1973

Hans Johnsson

Nyköping

 

Anders Öberg

Ljusdal

2007

80

1973

Jan Olof Börjesson

Löften

 

Andreas Bohlin

Göteborg

2006

81

1973

Kenneth Lindberg

Vassrunda

 

Andres Österlund

 

2010

82

1973

Kjell Lundgren

Karlstad Göta

 

Anette Kroon

Laholm IF

2014

83

1973

Lars Almgren

Hammarby IF 

 

Angelo Redaelli 

Flemingsbergs SK 

1982

84

1973

Leif Johansson

Tralvar

 

Anita Bogarve

Lomma FIK 

1983

85

1973

Lennart Nordström

Solvikingarna

 

Anita Hansen

Hede IK

1991

86

1973

Sture Östling

Trollhättan

 

Anja Tuikkanen 

Gävle kommun SK

1995

87

1973

Tage Bergström

Täby

 

Ann Charlotte 

Lindstedt

1989

88

1974

Allan Berntsson

Solvikingarna

 

Anna Maria Sohl

Sundsvall

1986

89

1974

Arne Ljungvall

Råby Rekante GolF 

 

Anna-Lisa Lindahl 

Hafo IF

1991

90

1974

Bengt Backlund

Huddinge

 

Anne Sundberg

Vännäs SK

2014

91

1974

Bengt Järnhester 

Oskarshamn

 

Annelie Buller

 

2001

92

1974

Bertel Österdahl

Duvbo IF

 

Anne-Mari Andersson

IK Akele

1993

93

1974

Bo Lindqvist

SoIK Hellas

 

Annika Witzell

GF Idrott, Landskrona

1984

94

1974

Elin Åbom

Solvikingarna

 

Annikki Nieminen

Söderhamn OK

1991

95

1974

Erik Olsson

Farsta

 

Ann-Marie Andersson 

 

1993

96

1974

Gösta Svärd

Eskilstuna

 

Ann-Marie Bodin

 

1995

97

1974

Göte Ivarsson

Tibro AIK

 

Anterno Lorjo

Borås FF

1992

98

1974

Göte Olsson

Malmö FK

 

Aren Tuvikene 

Spårvägens GoIF

1989

99

1974

Hans Backemalm

Huddinge

 

Arne Andersson

Enebybergs IF 

1972

100

1974

Herman Nummelin

SoIK Hellas

 

Arne Antsvee 

Vilsta IK

1987

101

1974

Ilpo Kettunen

Bålsta

 

Arne Berglund 

Gottne IF

1992

102

1974

Jan Hernelind

LUGI 

 

Arne Ek

Nyköping OK

1984

103

1974

Kent Larsson

Kungälv

 

Arne Elofsson 

Polisens IF 

1987

104

1974

Leif Persson

Bjärnum

 

Arne Holmin 

IK Ymer

1980

105

1974

Leif Wrigfeldt

Kinna IF

 

Arne Johansson 

Spårvägens GoIF

1992

106

1974

Lennart Blomqvist

Köping

 

Arne Karlsson 

OK Dacke 

1982

107

1974

Martin Andersson

Friskus

 

Arne Keller

 

1992

108

1974

Nils Majling

Järfälla

 

Arne Lagers

Skänninge

1977

109

1974

Ove Larsson

Solvikingarna

 

Arne Larsson

Örebro

1977

110

1974

Pauli Rajala

Uddevalla

 

Arne Larsson

 

1990

111

1974

Sten Odenblad

Fredrikshofs IF

 

Arne Larsson 

Luleå LDK

1982

112

1974

Sven-Erik Eriksson

SoIK Hellas

 

Arne Lindgren

Sollerö IF

1984

113

1974

Timo Lyytinen

Tyresö

 

Arne Lindström

Forssa BK 

1990

114

1974

Tore Billman

Fredrikshofs IF

 

Arne Ljungvall

Råby Rekante GolF 

1974

115

1975

Alpo Mujanen

Mälarhöjden IK

 

Arne Lundblad

Växjö AIS

1994

116

1975

Carl-Erik Persson

Sth Studenters IF

 

Arne Lundblad 

 

2010

117

1975

Conny Hagman

Enhörna IF

 

Arne Melin 

Posten IK

1982

118

1975

Dimitrios Kostallos 

Sveda IF

 

Arne Nilsson

Lomma

1977

119

1975

Fred Möller

Södertälje IF

 

Arne Nilsson

Storsäter

1977

120

1975

Gotthrad Sandström

DN IF

 

Arne Persson

 

2010

121

1975

Gösta Ekström 

Säter IF

 

Arne R Nilsson

Lomma Fik

1979

122

1975

Gösta Eriksson

Uppsala Oldboys

 

Arne Råberg

Råby Rekante GolF 

1981

123

1975

Gösta Nyström

Ryssbergets IK

 

Arne Strömberg

Högsbo AIK

1986

124

1975

Hans Fredriksson

Enhörna IF

 

Arne Svensson

Hakarpspojkarna

1981

125

1975

Hans Ove Skog

Uppsala Oldboys

 

Arne Westman

Björns SK

1986

126

1975

Håkan Troedson

Malmö FK

 

Arne Åkerström

Värmdö IF

1984

127

1975

Jan Eriksson

Mälarhöjden IK

 

Arthur Nilsson

Uppsala Olboys

1981

128

1975

Jan Lind 

Fredrikshofs IF

 

Asbjörn Nilsen Geir 

 

1996

129

1975

Jouko Rastas

Järfälla

 

Assar Hedegärd

 

1992

130

1975

Kurt Henriksson

Floda IF

 

Astor Gustafsson

I 4 IF

1986

131

1975

Lars-Erik Rehnman

Trångsvikens IF

 

Astor Johansson

Stern

1972

132

1975

Lennart Pettersson

Ärla IF

 

Astrid Byström

Essboda SK

1997

133

1975

Peter Fredriksson

Skellefteå

 

Atle Andersen

Långbro IF

1984

134

1975

Rauno Risto

Järfälla

 

Axel Elqvist

Lenhovda IF

1984

135

1975

Rune Larsson

Trollhättan

 

Axel Karlsson

Nybro IK

1978

136

1975

Stig Ohlsson

Svenljunga IK

 

Axel Lundebrandt

Mälarhöjden

1969

137

1975

Stig Stenberg

Konsum, Stockholm

 

Barbro Wigow 

FK Snapphanarna

1981

138

1975

Sture Haraldsson

Umedalens IF

 

Bengt Abrahamsson 

Sundsvalls RR 

1987

139

1975

Sture Söderlund

Täby IS

 

Bengt Andersson

Ulfshyttan IF

1984

140

1975

Sune Hagström

Gimo IF

 

Bengt Andesson

Kinna If

1981

141

1975

Svante Löfström

Hällefors

 

Bengt Arenvall 

Luleå LDK 

1987

142

1975

Sven Erik Kristiansson

Kvarnsvedens GoIF 

 

Bengt Asterling 

Varberg GIF 

1982

143

1975

Sören Nylander

Värmdö IF

 

Bengt Axelsson

Målilla

1989

144

1975

Östen Mukkavaara

Jalles TC

 

Bengt Backlund

Huddinge

1974

145

1976

Aarne Ojala

Malmö

 

Bengt Backman 

Flemingsbergs SK 

1981

146

1976

Anders Lagerberg

 

 

Bengt Berntsson 

Stenungsund OK

1982

147

1976

Anders Malmgren

Fredrikshofs IF

 

Bengt Bladström

Överum

1977

148

1976

Bertil Järlåker

Solvikingarna

 

Bengt Boll

SS IF

1991

149

1976

Bertil Wikström

 

 

Bengt Dolk

Märsta

1994

150

1976

Birgitta Andersson

Rigor

 

Bengt Egmalm 

IK Jordbanningarna 

1982

151

1976

Bo Hellström

 

 

Bengt Ericsson

SK Gävle

1984

152

1976

Conny Gustafsson

 

 

Bengt Erik Lamm 

Malmby IF

1981

153

1976

Esbjörn Andersson

 

 

Bengt Erik Thor

Spårvägens GoIF

1983

154

1976

Folke Wikström

SoIK Hellas

 

Bengt Erkas

Bohuslän AF

1983

155

1976

Gulli Nilsson

 

 

Bengt Ernryd

Fredrikshofs IF

1979

156

1976

Gösta Bengtsson

Eslöv

 

Bengt Fransson

 

1986

157

1976

Hans Blomberg

Vilsta IK

 

Bengt Fredriksson 

Trångsvikens IF

1982

158

1976

Henry Bogemyr

 

 

Bengt Gesser 

 

1989

159

1976

Ingemar Hampusson

Umeå

 

Bengt Hermansson

 

1980

160

1976

Jan Norén

Kvismaredulens IF 

 

Bengt Johansson

MIK Vänersborg

1980

161

1976

Jan-Erik Westberg

Östersund

 

Bengt Järnhester 

Oskarshamn

1974

162

1976

Karl Axel Brandett

Hästveda

 

Bengt Klang 

Lödde Motion

1982

163

1976

Karl Johansson

 

 

Bengt Larsson

Lomma FIK

1981

164

1976

Karl Åke Larsson

Billeberga

 

Bengt Liffgård

Rånäs 4 H

1991

165

1976

Lars Enqvist

Västerås

 

Bengt Liftgård

Uppsala Oldboys

1978

166

1976

Lars Garbrand

Fredrikshofs IF

 

Bengt Lindgren

Tvärreds I

1986

167

1976

Lennart Grandelius

Eksjö

 

Bengt Lindholm 

Motala AH; 

1982

168

1976

Margareta Lundquist

Täby

 

Bengt Lindqvist

Jalles TC

1986

169

1976

Nils Gustavsson

Katrineholm

 

Bengt Lundqvist

Jokkmokk SK

1994

170

1976

Peder Malm

 

 

Bengt Lönnroth  

Polisens IF 

1982

171

1976

Ralph Nilsson

 Fredrikshof IF

 

Bengt Nilsson

Emmaljunga Barnyagnsfab.

1995

172

1976

Rolf Jonsson

Eskilstuna

 

Bengt Norberg 

IFK Västerås 

1982

173

1976

Stig Gustavsson

Eskilstuna

 

Bengt Olof Ekdahl 

Borås GIF

1982

174

1976

Sune Edvinsson

Skänninge

 

Bengt Olov Tholen

'nots SK

1986

175

1976

Sven Åke Ekeberg

 

 

Bengt Olovsson

Sörmark IF 

1995

176

1976

Thomas Allard

 

 

Bengt Olsson

Husum IF

1991

177

1976

Åke Ödmark

Huddinge

 

Bengt Olsson

IFK Göteborg

1969

178

1977

Allan Persson

Väckelsång

 

Bengt Olsson

Växjö LK

1990

179

1977

Anders Karlsson

Hagunda

 

Bengt Olsson 

Enhörna IF

1981

180

1977

Anders Låftman

Fredrikshofs IF

 

Bengt Ryden

Eskilstuna FK 

1983

181

1977

Arne Lagers

Skänninge

 

Bengt Sandgren

Lidköpings IS

1994

182

1977

Arne Larsson

Örebro

 

Bengt Svensson 

Westervik RC 

1989

183

1977

Arne Nilsson

Lomma

 

Bengt Södergard 

Visby IK 

1982

184

1977

Arne Nilsson

Storsäter

 

Bengt Uhnoo 

 

1989

185

1977

Bengt Bladström

Överum

 

Bengt Wallqvist 

Polisens IF 

1981

186

1977

Bert Ahlgren

Eskilstuna

 

Bengt Wessman

Lerum

1989

187

1977

Bert Theander 

Örebro

 

Bengt Wiking 

Lönsboda SK 

1987

188

1977

Björn Ekblom

Hammarby IF 

 

Bengt Vilsén

 

2001

189

1977

Bo Skoglund

IF Hagen

 

Bengt Zetterberg

Solvikingarna

1997

190

1977

Ejnar Andersson

Vänersborg

 

Bengt Åke Eriksson 

IK Valhall 

1982

191

1977

Erik Bengtsson

Degerfors

 

Bengt Östlin 

Söderhamn OK

1987

192

1977

Erik Larsson

Kungälv

 

Bengt  Nilsson

Mälarhöjden

1964

193

1977

Folke Persson

Hästveda

 

Bengt-Olof Palmqvist

Laholm IF

1980

194

1977

George Ekerståhl

Västervik

 

Bengt-Olov Gustavsson

Växjö Norra IF

1991

195

1977

Gustav Sandberg

Dacke

 

Bengt-Å Skoglund 

Postens IK Sandviken 

1996

196

1977

Göte Augustsson

Dacke

 

Bengt-Åke Svensson 

Team Blekinge

1992

197

1977

Hans E Pettersson

Örebro

 

Benn Lindholm 

PK Banken 

1982

198

1977

Helge Ekström

Västerås

 

Benny Flodin 

SISU

1989

199

1977

Ingemar Pettersson

Solvikingarna

 

Benny Johansson 

111 GolF

1996

200

1977

Ivar Eriksson

Strängnäs

 

Benny Skog

 

1986

201

1977

Ivar Moline

Boo IF

 

Bent Madsen 

City Frisören 

1989

202

1977

Ivar Söderlund

Jalles TC

 

Berndt Ekström

Ludvika

1970

203

1977

Jan Aronsson

Ejärsås

 

Berndt Svensson

Tibro AIK

1984

204

1977

Jan -Åke Sätterlund

Flemingsbergs SK 

 

Bernt Adolfsson

Trollhättans IF 

1983

205

1977

Kurt Karlsson

Solvikingarna

 

Bernt Israelsson

Enhörna IF

1970

206

1977

Olle Persson

GF Idrott, Landskrona

 

Bernt Johansson

1986

207

1977

Ove Appelby

Malmö

 

Bernt Ola Sandel' 

Kramfors 

1982

208

1977

Ove Sundelinus

Örebro

 

Bernt Ola Sunden

Kramfors 

1983

209

1977

Ragnar Karlsson

Kristianopel

 

Bernt Persson 

Valhall IK 

1982

210

1977

Roger Antonsson

Solvikingarna

 

Bernt Svensson

Tibro AIK

1984

211

1977

Rolf Nielsen

Stockholm

 

Bernt Öberg

VSK

1991

212

1977

Rune Råderström

Enhörna IF

 

Bernth Ekberg

 

1986

213

1977

Stig Hellström

Sigtuna

 

Bert Ahlgren

Eskilstuna

1977

214

1977

Torsten Hammargren 

Skövde

 

Bert Brodehin

Örebro AIK 

1979

215

1977

Torsten Pettersson

Urshult

 

Bert Ove Karlsson 

Järnvägen IK

1987

216

1977

Örjan Wedin

Östhammar

 

Bert Petersson 

IF Verda

1981

217

1978

Axel Karlsson

Nybro IK

 

Bert Stannar

Skellefteå AIK 

1982

218

1978

Bengt Liftgård

Uppsala Oldboys

 

Bert Stenman

Skellefteå AIK 

1983

219

1978

Bertil Franklinsson

Malmö FK

 

Bert Theander 

Örebro

1977

220

1978

Bertil Hagström

IF Hagen

 

Bert Versén

SKF FK

1994

221

1978

Carl-Erik Andersson

Stenungsund OK

 

Bertel Österdahl

Duvbo IF

1974

222

1978

Claes Sjöberg

Kropp IF

 

Bertil Bäckström 

 

1993

223

1978

Danny Flynn

Jalles TC

 

Bertil Eriksson

Kvarnbacka

1981

224

1978

Folke Olsson

IK Stern

 

Bertil Franklinsson

Malmö FK

1978

225

1978

Hans Sandberg

Motala AIF

 

Bertil Gersved 

IFK Halmstad 

1989

226

1978

Henrik Åberg

Anderstorp OK

 

Bertil Hagström

IF Hagen

1978

227

1978

Ingemar Ljungkvist

OK Norrvinden

 

Bertil Hölje

Hemlingby LK 

1990

228

1978

Ingemar Nilsson

LUGI 

 

Bertil Johansson

Väckelsångs IK

1986

229

1978

Jaako Tenhunen 

IFK Västerås

 

Bertil Johansson 

Janes TC

1996

230

1978

Kent Svensson

Steninge IK

 

Bertil Järlåker

Solvikingarna

1976

231

1978

Lennart Sörensson

Heleneholm IF

 

Bertil L Jansson 

Kolarmora KIF

1996

232

1978

Nils Eklund

Täby IS

 

Bertil Larsson 

IK Jordbänningarna 

1992

233

1978

Otto Albertsen

Malmö FK

 

Bertil Larzén

Ryssbergets IK

1980

234

1978

Per Åke Andersson

IK Finnish

 

Bertil Mårtensson

Fredrikshofs IF

1980

235

1978

Peter Tössberg

Kils AIK

 

Bertil Nilsson 

 

1989

236

1978

Reijo Piisainen 

Trollhättan

 

Bertil Ohlsson

Malmö

1972

237

1978

Robert Anderson

Ryds SK

 

Bertil Svensson

IF Contact

1981

238

1978

Roger Pistol

IFK Västerås

 

Bertil Wallin

IF Göta, Karlstad

1986

239

1978

Stefan Jernberg

Krylbo IF

 

Bertil Wikström

 

1976

240

1978

Sten Carlsson

Sth Spårvägar

 

Bert-Ove Karlsson 

Sundsvall Fl 

1992

241

1978

Stig Svärd

Robertsfors IK

 

Bill Bergman

Försäkringsk. IF

1984

242

1978

Sven Lindeberg

Heleneholm IF

 

Billy Ehn

 

1982

243

1978

Sven-Olof Davidsson

Växjö OK

 

Birger Eklund

Fredrikshofs IF

1997

244

1978

Ulla Seger

Solvikingarna

 

Birger Fält

Bollnäs FIK

1991

245

1978

Åke Christiansson

Fredrikshofs IF

 

Birger Karlsson

IFK Strömsund

1986

246

1979

Allan Carlsson

IF Göta, Karlstad

 

Birgitta Andersson

Rigor

1976

247

1979

Allan Märtnäs

Hakarpspojkarna

 

Birgitta Eriksson IF 

Hammaren 

1987

248

1979

Anders Haraldsson

Flemingsbergs SK 

 

Birgitta Nordsten 

 

1987

249

1979

Arne R Nilsson

Lomma Fik

 

Birgitta Welander

Fredrikshofs IF

1997

250

1979

Bengt Ernryd

Fredrikshofs IF

 

Bjarne Bodenholm 

Volvo IF Boström Evald

1993

251

1979

Bert Brodehin

Örebro AIK 

 

Bjarne Finnholm

Flemingsbergs SK 

1992

252

1979

Bo Persson

Vingåkers IF

 

Bjarne Hällback

Huddinge SK

1984

253

1979

Bortoal Ferrari

Electra-Sandberg

 

Björn Axelsson

Eskilstuna FK

1980

254

1979

Britt Dohsé

Sävedalens AIK

 

Björn Bäckström

Stockholm RRC 

1995

255

1979

Christer Westerlund

Uppsala IF

 

Björn Edman 

Södertälje IF 

1987

256

1979

Curt Carlsson

Sävedalens AIK

 

Björn Eglund  

Skeninge IK 

1982

257

1979

Göran Ronge 

Fredrikshofs IF

 

Björn Ekblom

Hammarby IF 

1977

258

1979

Hans Mellberg

Bromma IF

 

Björn Erik Franzen 

Åsbro GOIF 

1989

259

1979

Hans Wannehed

Sth Spårvägar

 

Björn Eriksson

Broddby SK

1986

260

1979

Harry Enarsson

Vänersborg IF

 

Björn Forsman  

LUGI 

1982

261

1979

Helge Mikaelsen

Mellerund IF

 

Björn Furhoff 

IFK Skövde Friidrott

1996

262

1979

Hugo Liss

Örebro AIK 

 

Björn Henriksson 

Åtvidaberg

1991

263

1979

Ingemar Johansson

IF Kungsörnen

 

Björn Johansson 

Bjorkfors GolF 

1982

264

1979

Ingvar Svensson

Gränums IF

 

Björn Lindquist 

Rönnskär IF 

1989

265

1979

Irene Göllars

Täby SOK

 

Björn Ljunggren

IF Göta, Karlstad

1986

266

1979

Jan Axelsson

Saltsjöbadens AIK

 

Björn Mattsson 

Hyringsvikien SK

1980

267

1979

Jan-Olov Schagerström 

KFUM Örebro

 

Björn Nordheimer 

Sth Spårvägar

1981

268

1979

Jan-Erik Lindvall

Sundsvall OK

 

Björn Persson

DN IF

1981

269

1979

Jonny Jönsson

Ryssbergets IK

 

Björn Sennersjö

IK Jarl, Rättvik

1997

270

1979

Kalervo Telsi

IFK Västerås

 

Björn Thoren

Täby LLK

1996

271

1979

Karl O Leandersson

IK Favör

 

Björn Torbiörnsson

Jokkmokk SK

1980

272

1979

Karl-Erik Lilja

Fredrikshofs IF

 

Bo !rubin 

Milostab IK

1982

273

1979

Kenneth Persson 

Örebro AIK 

 

Bo Alsterlund

Domnarvet GIF 

1983

274

1979

Krister Ronnedal 

Örebro AIK 

 

Bo Appelqvist

IKF Skövde

1980

275

1979

Kurt Andersson

Falkenbergs IK

 

Bo Askerud

Duvbo IF

1983

276

1979

Lars Lif

Stocksäters IF

 

Bo Berglund

Mellerund IF

1980

277

1979

Lars Södergård

Flemingsbergs SK 

 

Bo Boström

Istrum SK

1983

278

1979

Lars-Erik Jansson

Täby IS

 

Bo Bäck 

Halmstad OK

1992

279

1979

Leif Emanuelsson

Kjula IF

 

Bo Dahlström

Sandviken

1995

280

1979

Leif Nilsson

IF Göta, Karlstad

 

Bo Edenfält

Vallentuna FK

2005

281

1979

Lennart Carlander

Tureberg IF

 

Bo Eklund

 

1987

282

1979

Lennart Hökpers

Dalaregementets IF

 

Bo Engström

Snubbelfot, Alvsjö

1997

283

1979

Lennart Karlsson

Götlunda IF

 

Bo Erixon

Vattenfall

1984

284

1979

Lennart Skoog

Stenungsund OK

 

Bo Fagerholm

Laholm IF

1991

285

1979

Milton Flemström

Häverdals SK

 

Bo Fredriksson

Angered

1994

286

1979

Olle Rydberg

IFK Västerås

 

Bo Göran Andersson 

Kumla SF 

1982

287

1979

Olle Sandahl

Sävedalens AIK

 

Bo Göran Hahne 

Högbo SK

1991

288

1979

Olov Svensk

IFK Västerås

 

Bo Hansen

 

1991

289

1979

Pelle Stålbom

Falkenbergs IK

 

Bo Hellström

 

1976

290

1979

Reij Kaikkonen

Borås FF

 

Bo Holm

Volvo IF

1986

291

1979

Rune Gustavsson

Navårens IF

 

Bo Inge Åkerlund 

 

1987

292

1979

Sten Andersson

IF Göta, Karlstad

 

Bo Jangborn

 

1986

293

1979

Sture Andersson

Maristads IF

 

Bo Jansson

IK Valhall

1984

294

1979

Sture Olsson

IF Lödde

 

Bo Jansson 

SLK Oxelösund

1992

295

1979

Sune Nissung

Örebro AIK 

 

Bo Johansson 

 

1987

296

1979

Sven-Erik Humla

Hässelby Sk

 

Bo Kåwe 

Grums SK

1987

297

1979

Sverker Nilsson

Malmö Polisen

 

Bo Källström 

 

1989

298

1979

Thomas Borensjön 

Boo IF

 

Bo Lindblom

Skänninge

1969

299

1979

Tor Bäcksholm

Oxelösund AIK

 

Bo Lindqvist

SoIK Hellas

1974

300

1979

Åke Pettersson

Kalmar SK

 

Bo Lindström 

Tele IF

1982

301

1980

Alex Bonn

Tureberg IF

 

Bo Melin

IK Vikingen

1981

302

1980

Alf Helmersson

Östhammars Sk

 

Bo Persson

Vingåkers IF

1979

303

1980

Allan Hörnfeldt

Väsby IF

 

Bo Persson  

Säter IF

1982

304

1980

Anders Carlsson

IFK Kristinehamn

 

Bo Pettersson 

Vittsjö GIK 

1996

305

1980

Anders Hyllengren

Fredrikshofs IF

 

Bo Ristwall Sisu 

Forshaga

1987

306

1980

Anders Lindström

Eskilstuna FK

 

Bo Skoglund

IF Hagen

1977

307

1980

Anders Nilsson

IF Göta, Karlstad

 

Bo Sundåker

IF Göta, Karlstad

1984

308

1980

Arne Holmin 

IK Ymer

 

Bo Tobiasson 

Enskede 

1982

309

1980

Bengt Hermansson

 

 

Bo Waldowsson

Volvo Kalmarv.

1986

310

1980

Bengt Johansson

MIK Vänersborg

 

Bo Wennnström

Laholm IF

1993

311

1980

Bengt-Olof Palmqvist

Laholm IF

 

Bo Wernersson 

SJ Malmö

1982

312

1980

Bertil Larzén

Ryssbergets IK

 

Bo Westerberg 

Solvikingarna

1980

313

1980

Bertil Mårtensson

Fredrikshofs IF

 

Bo Åhlberg

Familjebostäder

1981

314

1980

Björn Axelsson

Eskilstuna FK

 

Boo Ericsson 

Ludvika FFI

1987

315

1980

Björn Mattsson 

Hyringsvikien SK

 

Boo Svensson

Trollhättans IF

1990

316

1980

Björn Torbiörnsson

Jokkmokk SK

 

Boris Johansson 

IFK Västerås 

1989

317

1980

Bo Appelqvist

IKF Skövde

 

Bortoal Ferrari

Electra-Sandberg

1979

318

1980

Bo Berglund

Mellerund IF

 

Bosse Ahrenmark

Heleneholm IF

1990

319

1980

Bo Westerberg 

Solvikingarna

 

Bozica Bergendahl 

SLK Oxelösund

1992

320

1980

Börje Mattisson

Laholm IF

 

Brita Norrdahl 

Club Z

1981

321

1980

Cainer Björklund

IFK Göteborg

 

Britt Dohsé

Sävedalens AIK

1979

322

1980

Christer Andersson

Malmö FK

 

Britt Forsstömsson

 

1991

323

1980

Conny Ohlsson

IFK Göteborg

 

Bror Bengtsson

Floda

1972

324

1980

Eddie Wivenius

Duvbo IF

 

Bror Gustafsson

Nyköping

1972

325

1980

Erik Andervang

Fritsla IK

 

Bruno Blom  

Motala AIF

1982

326

1980

Erik Walfridsson

Storviks Ifs

 

Bruno Nielsen

Halmstad OK

1986

327

1980

Erso Halonen

Åksersberga SK

 

Bruno Nordlöf

Malmö FK 

1990

328

1980

Eskki Alaviipola

Oxelösund FF

 

Bruno Persson FK 

Snapphanarna 

1987

329

1980

Gunnar Bergdahl 

Huddinge SK

 

Bruno Rimbe 

Vallentuna FK 

1989

330

1980

Gunnar Netjell

Solvikingarna

 

Bruno Sjöberg

Roma

1972

331

1980

Göran Djärv

IFK Göteborg

 

Brynolf Jonsson

Falu IK

1984

332

1980

Göran Johansson

Horreds Sk

 

Bunt Dahlgren

Tranås AlK

1984

333

1980

Gösta Jörlin

Falu IK

 

Börge Johansson

 

1986

334

1980

Hans Andersson

IFK Västerås

 

Börje Carlsson

Kiruna Run For Fun

1991

335

1980

Hans Stålheim

IF Elfsborg

 

Börje Christersson 

Falu IK

1982

336

1980

Hans Tall

IFK Skövde

 

Börje Gustafsson

Liber Sport

1984

337

1980

Ingemar Johansson

Norbergs AIF

 

Börje Holm 

 

1989

338

1980

Ingemar Lindqvist

Öråns Sk

 

Börje Jansson

IFK Sala

1986

339

1980

Jan Olof Zettervald

Kama-Nord

 

Börje Larsson

Gävle IF

1986

340

1980

John Källers 

Åkers IF

 

Börje Mattisson

Laholm IF

1980

341

1980

Kaj Henriksson

Lomma FIK

 

Börje Nilsson

Strands IF

1986

342

1980

Karl-Gustav Bergvall

Motala AIF

 

Börje Nilsson 

Luleå LDK 

1982

343

1980

Kerstin Holmstrand

Solvikingarna

 

Börje Nordberg

Fredrikshofs IF

1984

344

1980

Kjell Kjellberg

Laholm IF

 

Börje Pettersson

Helsing borg

2014

345

1980

Kjell Nyberg

MODO Aik

 

Börje Reis

IK Ymer

1981

346

1980

Knut Bolander

Navåsens FK

 

Cainer Björklund

IFK Göteborg

1980

347

1980

Kurt Olsson

 

 

Carina Wegersjö 

ABAB

1982

348

1980

Lars Forsberg

Sjölands IF

 

Carl Erik Lindblad 

I 4 IF

1982

349

1980

Lars Johansson

IK Bergaström

 

Carl Erik Sjödahl

LUGI 

1986

350

1980

Lars Nordgren

IFK Västerås

 

Carl Gustav Oscarsson 

Värnamo SK

1981

351

1980

Lars Åkerman

Kvarnsvedens GoIF 

 

Carl Göran Bergström 

Sundborn GoIF 

1987

352

1980

Lars-Olof Israelsson

IFK Mariefred

 

Carl Zingmark

Umeå

2013

353

1980

Leif Skoglund

IK Favär

 

Carl-Erik Andersson

Stenungsund OK

1978

354

1980

Lennart Karlström

IFK Västerås

 

Carl-Erik Flodberg

IF Göta, Karlstad

1986

355

1980

Lennart Wallin

Roma IF

 

Carl-Erik Persson

Sth Studenters IF

1975

356

1980

Matti Wihma

Pallo IF

 

Carl-Gustav Carlsson

 

1986

357

1980

Olle Rizell

Stål IK

 

Carl-H Wilhelmsson

Westmania

1973

358

1980

Olle Åhman

IFK Gnesta

 

Carl-Johan Ekström

Huskvamapolisens SIF

1995

359

1980

Ove Engman

Elvans IF

 

Carter Farrell

Boo IF

1984

360

1980

Pekka Kirvikoski

Gimo IF

 

Catharina Eriksson

Spårvägens GoIF

1991

361

1980

Per Gunnarsson

IKF Påryd

 

Catharina Jönsson 

Heleneholm

1991

362

1980

Per Wengström

Tor Line

 

Cay Carlsson 

legbert

1982

363

1980

Per-Erik Olausson

Lomma FIK

 

Cecilia Björklund

Hagbo AIK

1994

364

1980

Roland Karlsson

Solvikingarna

 

Cecilia Nilsson 

LK Myran

1991

365

1980

Roland Wilhelmsson

MIK Vänersborg

 

Chris Wade

Fredrikshofs IF

1969

366

1980

Seved Engqvist

Villstad GIF

 

Christer Abrahamsson

Volvo Umeå

1986

367

1980

Siv Jansson

Mälarhöjden

 

Christer Andersson

Malmö FK

1980

368

1980

Stefan Pettersson

Häverödals SK

 

Christer Bark

Arbetets IK

1986

369

1980

Sten Dahlbäck

Dalaregementets IF

 

Christer Bergfoth

Tierp IF

1986

370

1980

Sten Holgersson

IK Start

 

Christer Bergqvist  

Djursholm IF 

1982

371

1980

Sten Kinnhagen 

Lomma FIK

 

Christer Claesson 

Flemingsbergs SK 

1982

372

1980

Stig Eriksson

Lima IF

 

Christer Edman 

 

1989

373

1980

Stig Olsson

Konsum IF

 

Christer Ekstrand 

Entiorna IF 

1982

374

1980

Sture Thell

Eslöv FK

 

Christer Fager 

 

1989

375

1980

Sven Johansson

Sundborg GoIF

 

Christer Hansson

Polisens IF 

1983

376

1980

Sven Svanfelt
 

Heleneholm IF

 

Christer Holmlund 

Vittjärvs IK

1996

377

1980

Sven-Erik Åkerman 

Malmö FK

 

Christer Larsson

Oxelösund AIK

1993

378

1980

Sören Remar

Ulricehamns IF

 

Christer Larsson 

 

1993

379

1980

Timo Tabersman

Finlandia KL

 

Christer Lundqvist

Åby SOK

1983

380

1980

Tony Larsson

Asbro GoIF

 

Christer Nordahl

Karlslunds IF

1981

381

1980

Tord Svandfelt

Heleneholm IF

 

Christer Olsson 

 

1987

382

1980

Torsten Ståle

Fredrikshofs IF

 

Christer Svantesson

Lidköpings IS

1993

383

1980

Ulf Andersson

Järla IF

 

Christer Svensson

Växjö AIS

2000

384

1980

Ulf Lönnerberg

IFK Kristinehamn

 

Christer Tingvall

IK Ymer

1984

385

1980

Ulf  Blommen

Hakarpspojkarna

 

Christer Westerberg

Osthammar SK

1986

386

1980

Ulla Britt Holmtrand

Solvikingarna

 

Christer Westerlund

Uppsala IF

1979

387

1980

Valter Falk

Örebro AIK 

 

Christer Zetterström

Väsby IK

1986

388

1980

Willy Axelsson

Gunnebo OK

 

Claes Andersson

 

1984

389

1980

Yngve Borgström 

I16

 

Claes Gunnar Gustafsson 

Lidköpings IS

1986

390

1980

Yngve Eneman 

Ekströms IF

 

Claes Göran Gabrielsson

IK Favör

1986

391

1980

Åke Hall

Järla IF

 

Claes Göran Johansson

 

1984

392

1980

Östen Hedin

Leksands IF

 

Claes Johansson

IK Westmania

1984

393

1981

Agne Edman 

Åby SOK

 

Claes Lindberg

IK Stern

1986

394

1981

Agneta Olsson

Lödde Motion

 

Claes Nilsson 

 

2010

395

1981

Alberto Åberg

Fredrikshofs IF

 

Claes Sjöberg

Kropp IF

1978

396

1981

Allan Johansson

Gullringens GIF

 

Clarence Klättborg 

Fredrikshofs IF 

1982

397

1981

Anders Olofsson

Heleneholm IF

 

Clary Wilhelmsson 

Solvikingarna 

1987

398

1981

Arne Råberg

Råby-Rekarne FIF 

 

Conny Abrahamsson 

Hässleby SK 

1987

399

1981

Arne Svensson

Hakarpspojkarna

 

Conny Adolfsson

Korpen IF

1986

400

1981

Arthur Nilsson

Uppsala Olboys

 

Conny Andersson

IK Akele

1991

401

1981

Barbro Wigow 

FK Snapphanarna

 

Conny Andersson

Villstads GoIF 

1990

402

1981

Bengt Andesson

Kinna If

 

Conny Axelsson

Westervik RC

1986

403

1981

Bengt Backman 

Flemingsbergs SK 

 

Conny Ekblom

Nacka

1970

404

1981

Bengt Erik Lamm 

Malmby IF

 

Conny Granath 

Arhoga SK 

1987

405

1981

Bengt Larsson

Lomma FIK

 

Conny Gustafsson

 

1976

406

1981

Bengt Olsson 

Enhörna IF

 

Conny Hagman

Enhörna IF

1975

407

1981

Bengt Wallqvist 

Polisens IF 

 

Conny Ohlsson

IFK Göteborg

1980

408

1981

Bert Petersson 

IF Verda

 

Conny Persson

Volvo IF

1994

409

1981

Bertil Eriksson

Kvarnbacka

 

Conny Pettersson

 

1995

410

1981

Bertil Svensson

IF Contact

 

Conny Sjöqvist 

Enhörna IF

1991

411

1981

Björn Nordheimer 

Sth Spårvägar

 

ConnyJonsson

Nervens IK

1986

412

1981

Björn Persson

DN IF

 

Curt Carlsson

Sävedalens AIK

1979

413

1981

Bo Melin

IK Vikingen

 

Curt Forsgren

Lomma FIK 

1984

414

1981

Bo Åhlberg

Familjebostäder

 

Curt Myren

 

1986

415

1981

Brita Norrdahl 

Club Z

 

Curth Wahlström

Posten IK

1983

416

1981

Börje Reis

IK Ymer

 

Dag Blixt

 

1986

417

1981

Carl Gustav Oscarsson 

Värnamo SK

 

Dag Helander

Flemingsbergs SK 

1986

418

1981

Christer Nordahl

Karlslunds IF

 

Dag Hultgren  

Enebybergs IF 

1982

419

1981

Dieter Neuman

Bayer IK

 

Dag Renstad

KFUM Örebro

1994

420

1981

Folke Sedihn

Skånska Cement

 

Dan Gustavsson 

OK Dacke 

1987

421

1981

Frank Hellyer 

SK Glid

 

Dan Jarl

Håfreström IF

1990

422

1981

Georg Karlsson 

Granbergsdalens IF

 

Dan Jeppsson

Ystads IF

1995

423

1981

George Karlsson

Granbergsdalens IF

 

Dan Strand

 

1990

424

1981

Gert Rudolfsson 

IK Ymer

 

Daniel Fägerstrand

 

2013

425

1981

Giovanni Cagioni 

Atlas Copo

 

Danny Flynn

Jalles TC

1978

426

1981

Gisela Blodh

Örebro AIK 

 

David Wigforss 

IK Orken 

1989

427

1981

Gunnar Blomqvist 

IF Start

 

Dawis Jones 

Sv. Radio IF

1982

428

1981

Gunnar Carlsson 

Solvikingarna

 

Dick Tistelgren

SOK Knallen

1986

429

1981

Gustav Gustavsson 

Pripps IF

 

Dieter Neuman

Bayer IK

1981

430

1981

Göran Malm

Dalsjöfors IK

 

Dimitrios Kostallos 

Sveda IF

1975

431

1981

Herbert Nordmark

Luleå LDK 

 

Ebbe Callheim

Järfälla

1972

432

1981

Håkan Dahlgren

Väsby SK

 

Ebbe Åström

Venders IF

1986

433

1981

Ingvar Fransson

Växjö OK

 

Eddie Hultgren

SRRC

1986

434

1981

Jan Erik Holmgren 

Härlövs IF

 

Eddie Wivenius

Duvbo IF

1980

435

1981

Jan Hansson

Idefjordens SK

 

Eddy Hultgren

OK Dacke

1991

436

1981

Jean Forsgren

Jalles TC

 

Edgar Thorén

Gävle

1970

437

1981

Johannes Likar

MAI

 

Edward Sohl

Sundsvalls IF

1984

438

1981

John Erik Nyman

Katrineholm SK 

 

Egerth Alström

Vällingby

1994

439

1981

Jonny Karlsson 

Duvbo IF

 

Einar Bengtsson

Träslövsläge IF 

1990

440

1981

Kalevi Pettersson 

Aalboys

 

Einar Juvonen

Bagarmossen

1997

441

1981

Kalle Matsch

Falu Basket

 

Eivor Eliasson 

Linköpings SK 

1987

442

1981

Keith Görnkvist

Gullringens GIF

 

Ejnar Andersson

Vänersborg

1977

443

1981

Keli Einnig

Mariestad AIF

 

Elans Lindholm

LUGI 

1984

444

1981

Kjell Damstedt 

Nyköping BIS

 

Elin Åbom

Solvikingarna

1974

445

1981

Kjell Hemmings 

Jalles TC

 

Elisabeth Johannesson

Värnamo SK

1990

446

1981

Kjell Hemmyr 

Jalles TC

 

Elisabeth Kihlström

Töreboda

2007

447

1981

Kjell Lindberg

Falu IF

 

Elly Krona 

 

1987

448

1981

Kurt Andersson

Istrums SK

 

Elmer Brattlie

Norge

1973

449

1981

Kurt Gustavsson

Södra VI IF

 

Elsie Tagesson 

Markaryds FK

1993

450

1981

Lars Henningsson

Järfälla OK

 

Eric Skoog 

IF Kville

1989

451

1981

Lars Persson

IF Vulcanus

 

Eric Söderlund

Gotemplarna

1969

452

1981

Lars-Gunnar Falk

IK Ymer

 

Erik Andervang

Fritsla IK

1980

453

1981

Lasse Jutemar 

IF Thor

 

Erik Bengtsson

Degerfors

1977

454

1981

Leif Nilsson

SK Glid

 

Erik Ekman

 

1986

455

1981

Leif Svensson 

Postens IK

 

Erik Hollander

 

1990

457

1981

Lennart Fors 

IK Ymer

 

Erik Larsson

Kungälv

1977

458

1981

Lennart Granbeg

Polisens IF 

 

Erik Lindblom 

Gävle BOFF

1996

459

1981

Lennart Hjalmarsson 

Lidköpings IS

 

Erik Nordqvist

Bodens SK

1997

460

1981

Leo Eriksson

Enhörna IF

 

Erik Olsson

Farsta

1974

461

1981

Mats Teneryud

Stensjöns IF

 

Erik Palmgren

Lomma FIK 

1983

462

1981

Mats Zetterlund 

IFK Strömsund

 

Erik Walfridsson

Storviks Ifs

1980

463

1981

Nils Nilssson

Club Z

 

Erik Östman

Gustavs GoIF 

1990

464

1981

Ola Nordstrand

Vallentuna FK

 

Erique Tysklind 

Bollnäs FIK

1996

465

1981

Olle Jonsson

Röbcks IF

 

Erkki Häkli 

Stenbergs EL. 

1989

466

1981

Olle Nilsson

Polisens IF 

 

Erkki Pitkänen 

IK West mannia 

1982

467

1981

Olof Ahlund

Polisens IF 

 

Erkki Strandefjord

IF Rigor 

1987

468

1981

Oscar Gustavsson

Motal AIF

 

Erland Svahn

Tumba

1973

469

1981

Owe Sandberg

Åby SOK

 

Ernie Jonsson 

Järnboden

1991

470

1981

Per Nilsson

Fagersta 

 

Ernst Lundgren

Järfälla SK 

1983

471

1981

Per Nylander

Värmdö IF

 

Ernst Lundgren

Järfälla SK  

1982

472

1981

Per Olov Andersson

UF Contact

 

Errol Wicksell 

SoIK Hellas

1989

473

1981

Per Rydén

 Lugi

 

Erso Halonen

Åksersberga SK

1980

474

1981

Per-Åke Persson

Rejlers IF

 

Esbjörn Andersson

 

1976

475

1981

Peter Hallman

Tureberg IF

 

Esbjörn Holmqvist 

Skeninge IK 

1982

476

1981

Raimo Hietala 

Pallo IF

 

Eskil Löfström

Skanek IF

1986

477

1981

Rainer Linden 

club z

 

Eskki Alaviipola

Oxelösund FF

1980

478

1981

Rolf Lundberg 

Flemingsbergs SK 

 

Esko Hindikka

Södertälje

1997

479

1981

Rolf Särström

Älta IF

 

Esko Kouvainen 

Solvikingarna 

1982

480

1981

Runar Mellgren

Hamrånge

 

Eugen Stas 

Växjö RR

1989

481

1981

Rune Gustavsson 

Märsta SK

 

Eugenia Mattson

Uppsala IF

1986

482

1981

Silvije Vessa

GF Idrott, Landskrona

 

Eva Brorsson 

Växjö LK 

1996

483

1981

Sten Åke Willsson

Skövde Sk

 

Eva Porserud

Solna

2014

484

1981

Stig Jarleman

FK Snapphanarna

 

Evert Linderdahl

Österfärnebo
 IF 

1982

485

1981

Stig Kraft

Roma IF

 

Evert Nyberg

Solvikingarna

1970

486

1981

Sture Karlsson 

Linköpings SK

 

Evert Nyberg 

IFK Sala

1992

487

1981

Sune Nilsson

Örebro AIK 

 

Evert Persson

FK Åsen

1986

488

1981

Sven Boija

Fredrikshofs IF

 

Ewert Skymne

Fredrikshofs IF

1991

489

1981

Sven Thunström

Falu IK

 

Evet Moberg

IF Göta, Karlstad

1989

490

1981

Sven-Åke Jåfs

Väsby IK

 

Farzad Pakzad

Lund

1994

491

1981

Thord Hedström 

Mälarö SOK

 

Felix Markberger

 

1984

492

1981

Torbjörn Edling

Fredrika IK

 

Finn Hagberg 

LUGI 

1982

493

1981

Torbjörn Langemar 

 

 

Fleming Wcidenhaijn

 

1984

494

1981

Ture Åkerberg

Boo IF

 

Folke Jonsson 

SK Glid

1982

495

1981

Ulrika Höstery

IK Vikingen

 

Folke Olsson

IK Stern

1978

496

1981

Walter Schmidli 

Duvbo IF

 

Folke Persson

Hästveda

1977

497

1981

Villy Mustel

Älvaby IF

 

Folke Sedihn

Skånska Cement

1981

498

1981

Yngve Sohl

Sundsvall

 

Folke Wikström

SoIK Hellas

1976

499

1981

Åke Eneman

IFK Borgholm

 

Frank Andersson

 

1986

500

1981

Åke Karlsson 

Åby SOK

 

Frank Brodin

Solvikingarna

1983

501

1982

Aarre Koleh manien 

Flemingsbergs SK 

 

Frank Hellyer 

SK Glid

1981

502

1982

Åaspludke Fredriksson 

Falu IK 

 

Frans Jaska

 

1984

503

1982

Alf Hansson 

Uddevalla IS

 

Frans Kozalk

Hålta IK

1984

504

1982

Alf Lundback  

Vattenverk IF 

 

Frans Svendsen 

IFK Sala

1982

505

1982

Allan Rundqvist 

Granurn IF 

 

Fred Bävermark

Järfälla SK

1984

506

1982

Anders Gezelius 

Örebro AIK 

 

Fred Möller

Södertälje IF

1975

507

1982

Anders Viberg 

Janes TC

 

Fredrik Lundström

 

2005

508

1982

Angelo Redaelli 

Flemingsbergs SK 

 

Fredrik Svensson 

 

2010

509

1982

Arne Karlsson 

OK Dacke 

 

Gabriel Lundberg

FLIFF

1994

510

1982

Arne Larsson 

Luleå LDK

 

Georg Karlsson 

Granbergsdalens IF

1981

511

1982

Arne Melin 

Posten IK

 

Georg Lundgren 

Boliden Jogging

1996

512

1982

Bengt Asterling 

Varberg GIF 

 

George Ekerståhl

Västervik

1977

513

1982

Bengt Berntsson 

Stenungsund OK

 

George Karlsson

Granbergsdalens IF

1981

514

1982

Bengt Egmalm 

IK Jordbanningarna 

 

George Nilsson

Mälarhöjden

1973

515

1982

Bengt Fredriksson 

Trångsvikens IF

 

George Nyström 

Sundvall RR 

1989

516

1982

Bengt Klang 

Lödde Motion

 

Gerrit van de Peppel

FK Snapphanarna

1986

517

1982

Bengt Lindholm 

Motala AH; 

 

Gerry Johansson

Ludvika

1970

518

1982

Bengt Lönnroth  

Polisens IF 

 

Gert Borg

 

1984

519

1982

Bengt Norberg 

IFK Västerås 

 

Gert Harrysson  

Akulla SK 

1982

520

1982

Bengt Olof Ekdahl 

Borås GIF

 

Gert Inge Tapper

Draco IF

1986

521

1982

Bengt Södergard 

Visby IK 

 

Gert Johansson 

Falkenbergs Road-Runners

1993

522

1982

Bengt Åke Eriksson 

IK Valhall 

 

Gert Krook

Göteborg

1994

523

1982

Benn Lindholm 

PK Banken 

 

Gert Nachmansson 

Team Blekinge

1992

524

1982

Bernt Ola Sandel'lBodenholm 

Kramfors 

 

Gert Nisson

Björntorp IF

1991

525

1982

Bernt Persson 

Valhall IK 

 

Gert Olsson

FK Snapphanarna

1991

526

1982

Bert Stannar

Skellefteå AIK 

 

Gert Rudolfsson 

IK Ymer

1981

527

1982

Billy Ehn

 

 

Giovanni Cagioni 

Atlas Copo

1981

528

1982

Björn Eglund  

Skeninge IK 

 

Gisela Blodh

Örebro AIK 

1981

529

1982

Björn Forsman  

LUGI 

 

Glenn Blome

IFK Västerås 

1983

530

1982

Björn Johansson 

Bjorkfors GolF 

 

Glenn Gustavsson 

Solvikingarna 

1996

531

1982

Bo !rubin 

Milostab IK

 

Goran Andersson 

Takett IF

1982

532

1982

Bo Göran Andersson 

Kumla SF 

 

Göran Friberg 

Solvikingarna 

1982

533

1982

Bo Lindström 

Tele IF

 

Gorr Kjell Nilsson 

Österfarnebo IF 

1982

534

1982

Bo Persson  

Säter IF

 

Gosta Gustafsson 

Skogsluffarna OK 

1982

535

1982

Bo Tobiasson 

Enskede 

 

Gott Rolfsson 

Finnerödja IF 

1982

536

1982

Bo Wernersson 

SJ Malmö

 

Gotthrad Sandström

DN IF

1975