2017-08-03
Förteckning över medlemmar som fått ta emot utmärkelser, sorterat på förnamn bokstav A - E

Här är en uppställning på alla medlemmar och klubbar som fått ta emot någon Svenska Marathonsällskapets utmärkelser sedan 1963 och t o m 2016

Totalt har 3.290 st medlemmar och klubbar tagit emot  Svenska Marathonsällskapets utmärkelser
Första hedersmedlem utsågs 1962, första utmärkelsen antal lopp delades ut 1963.
 

Rättelser tas tacksamt emot

Åter till Marathonsällskapets hemsida

 
     

 

 

 

 

A Aarne Ojala Malmö 1976 diplom 5 lopp    
  Aarre Koleh manien  Flemingsbergs SK  1982 diplom 5 lopp    
  Agne Edberg Åby SOK 1990 statyett 50 lopp    
  Agne Edman Åby SOK 1985 standar 25  lopp    
  Agne Edman  Åby SOK 1981 diplom 5 lopp    
  Agne Edman  Åby SOK 1989 standar 25  lopp    
  Agne Kimby Turebergs IF 1970 standar 25  lopp    
  Agne Kimby  Turebergs IF 1972 prestationsmärek silver    
  Agneta Jonsson Team Skavsåret 2001 prestationsmärek brons    
  Agneta Jonsson Järfälla 2009 statyett 50 lopp    
  Agneta Jonsson  Järfälla 2009 standar 25  lopp    
  Agneta Jonsson   Team Skavsåret 2006 prestationsmärek silver    
  Agneta Ohmes Elmhults Sport Club 1988 prestationsmärek brons    
  Agneta Ohmes Elmhults Sport Club 1988 prestationsmärek silver    
  Agneta Ohmes Elmhults Sport Club 1997 standar 25  lopp    
  Agneta Olsson Lödde Motion 1981 diplom 5 lopp    
  Aina Törncratz Tingsryds 1984 diplom 5 lopp    
  Aivo Lahesulu Östansjö IF 1991 standar 25  lopp    
  Alan Scott Fredrikshof 1973 förtjänstdiplom    
  Albert Westergren  Ryssbergets IK 1996 diplom 5 lopp    
  Alberto Åberg Fredrikshofs IF 1981 diplom 5 lopp    
  Alberto Åberg Flemingsberg SK 1992 standar 25  lopp   bild
  Alberto Åberg  Fredriksberg 1981 prestationsmärek silver    
  Alcazar Miguel R Solvikingarna  1995 diplom 5 lopp    
  Alex Bonn Tureberg IF 1980 diplom 5 lopp    
  Alex Bonn  Tureberg IF 1978 prestationsmärek silver    
  Alexander Ulltjärn Linköping 2017 diplom 5 lopp    
  Alexander Ulltjärn Linköping LK 2012 standar 25  lopp   bild
  Alexander Ulltjärn Linköping LK 2017 statyett 50 lopp Sth marathon bild
  Alexanteri Kuivanen Surte SISU 1984 standar 25  lopp    
  Alexanteri Kuivanen Surte Sisu 1991 statyett 50 lopp    
  Alf Andersson IF Linden  1987 diplom 5 lopp    
  Alf Andersson AB Svenska Bostäder 1993 standar 25  lopp    
  Alf Andersson   2001 statyett 50 lopp    
  Alf Carlsson   1986 diplom 5 lopp    
  Alf Hansson  Uddevalla IS 1982 diplom 5 lopp    
  Alf Helmersson Östhammars Sk 1980 diplom 5 lopp    
  Alf Johansson   1984 diplom 5 lopp    
  Alf Johansson Enhörna IF 1997 prestationsmärek silver    
  Alf Johansson Enhörna IF 1999 standar 25  lopp    
  Alf Larsson   1986 diplom 5 lopp    
  Alf Lundback   Vattenverk IF  1982 diplom 5 lopp    
  Alf Nilsson   1988 prestationsmärek brons    
  Alf Nilsson  F4 IF 1992 diplom 5 lopp    
  Alf Sundius  ABAB FK 1983 prestationsmärek silver    
  Alfred Schemweta Hässelby SK 2008 förtjänstdiplom    
  Allan Anderberg SJ IK 1984 diplom 5 lopp    
  Allan Berntsson Solvikingarna 1974 diplom 5 lopp    
  Allan Carlsson IF Göta, Karlstad 1979 diplom 5 lopp    
  Allan Carlsson IF Göta 1988 standar 25  lopp    
  Allan Edberg   1988 prestationsmärek brons    
  Allan Hagman   1986 diplom 5 lopp    
  Allan Holmberg  Björnen 1973 prestationsmärek silver    
  Allan Hörnfeldt Väsby IF 1980 diplom 5 lopp    
  Allan Hörnfeldt Spånga 1996 standar 25  lopp    
  Allan Johansson Gullringens GIF 1981 diplom 5 lopp    
  Allan Jönsson Laholms IF 1996 standar 25  lopp    
  Allan Märtnäs Hakarpspojkarna 1979 diplom 5 lopp    
  Allan Mörtnäs Hakarpspojkarna 1983 standar 25  lopp    
  Allan Mörtnäs Hakarpspojkarna 1989 statyett 50 lopp    
  Allan Persson Väckelsång 1977 diplom 5 lopp    
  Allan Persson Väckelsång IK 1975 prestationsmärek silver    
  Allan Persson Väckelsång IK 1983 standar 25  lopp    
  Allan Rattama Röda Stjärnan 1990 standar 25  lopp    
  Allan Rattama Skellefteå AIK 1997 statyett 50 lopp    
  Allan Rundqvist  Granurn IF  1982 diplom 5 lopp    
  Almby IK   1992 förtjänstdiplom    
  Alpo Mujanen Mälarhöjden IK 1975 diplom 5 lopp    
  Alpo Mujunen  Herrljunga 1975 prestationsmärek silver    
  Alrik Lövström Bygghälsan 1990 standar 25  lopp    
  Alun Korhonen IFK Västerås 1984 diplom 5 lopp    
  Alvar Asplund Rosersberg 1973 diplom 5 lopp    
  Alvar Asplund Roserberg BK 1992 förtjänstdiplom    
  Alvar Asplund Roserberg BK 1985 standar 25  lopp    
  Amanda Nolhage Hultsfred LK 2014 diplom 5 lopp    
  Anders Alin Karlstad 2007 diplom 5 lopp    
  Anders Alin Karlstad 2017 medalj brons   bild
  Anders Alin Karlstad 2017 medalj guld   bild
  Anders Alin Karlstad 2017 medalj silver   bild
  Anders Andersson Vilsta IK 2005 diplom 5 lopp    
  Anders Andersson   1986 diplom 5 lopp    
  Anders Andersson Vilsta IK 1986 standar 25  lopp    
  Anders Andersson Vista IK 1992 statyett 50 lopp    
  Anders Bellbring  Upsala IF 1982 prestationsmärek silver    
  Anders Bodin  Graninge Alliansen  1987 diplom 5 lopp    
  Anders Brask Fredrikshofs IF 1992 diplom 5 lopp    
  Anders Brask Fredrikshof IF 1996 standar 25  lopp    
  Anders Carlsson IFK Kristinehamn 1980 diplom 5 lopp    
  Anders Dahlberg SISU Forshaga 1994 diplom 5 lopp    
  Anders Delang    1996 diplom 5 lopp    
  Anders Edberg Åkulla SK 1990 standar 25  lopp    
  Anders Edberg Åkulla SK 1994 statyett 50 lopp Bromölla bild
  Anders Elander Tureberg IF 1995 diplom 5 lopp    
  Anders Engman Tureberg IF 1995 diplom 5 lopp    
  Anders Engström Hultsfred LK 1995 prestationsmärek brons    
  Anders Eriksson Växjö LK 1991 diplom 5 lopp    
  Anders Eriksson   1988 prestationsmärek brons    
  Anders Eriksson Växjö LK 1998 standar 25  lopp    
  Anders Eriksson Växjö LK 2005 statyett 50 lopp Stockholm marathon  bild
  Anders F Nilsson Trångsvikens IF 1982 förtjänstdiplom Jämtland marathon   
  Anders Forselius  Ljusdals RC 1996 diplom 5 lopp    
  Anders Furborg Östersund 1997 diplom 5 lopp    
  Anders Gezelius  Örebro AIK  1982 diplom 5 lopp    
  Anders Gidevall Sundsvall 2017 statyett 50 lopp Sth marathon bild
  Anders Grönberg Karlskoga Löparklubb 1995 diplom 5 lopp    
  Anders Grönberg Karlskoga LK 1994 prestationsmärek brons    
  Anders Gyhlenius Djurgården IF  1983 diplom 5 lopp    
  Anders Gyhlenius Djurgården IF 2000 glastrofé 100 lopp    
  Anders Gyhlenius TV 88 1995 prestationsmärek brons    
  Anders Gyhlenius Djurgården IF 1987 standar 25  lopp    bild
  Anders Gyhlenius Djurgården IF 1992 statyett 50 lopp    
  Anders Halldin OK Illern 1986 diplom 5 lopp    
  Anders Hansson   2008 statyett 50 lopp Öland Marathon. bild
  Anders Haraldsson Flemingsbergs SK  1979 diplom 5 lopp    
  Anders Hidefjäll Västerås FK 2007 glastrofé 100 lopp Göteborg maraton bild
  Anders Hidefjäll ABB IF 1989 prestationsmärek brons    
  Anders Hidefjäll Västerås FK 1994 standar 25  lopp    
  Anders Hidefjäll Västerås FK 1999 statyett 50 lopp    
  Anders Hidefjäll Västerås FK 1994 sverige 90 diplom    
  Anders Hidefjäll Västerås FK 2013 tallrik 200 lopp Hultsfred bild
  Anders Hidefjäll Västerås FK 2004 viking Kvarnsveden  
  Anders Hidefjäll  ABB IF  1989 diplom 5 lopp    
  Anders Holmgren Docksta BTK 1994 diplom 5 lopp    
  Anders Holst LK Myran 1997 diplom 5 lopp    
  Anders Holst Åkarp 1997 prestationsmärek brons    
  Anders Hult    2010 standar 25  lopp    
  Anders Hyllengren Fredrikshofs IF 1980 diplom 5 lopp    
  Anders Jansson Östhammar 1991 diplom 5 lopp    
  Anders Jansson Östhammar Friidrott 1999 standar 25  lopp    
  Anders Jansson    1981 förtjänstdiplom    
  Anders Jämtdalen Team Ultra Sweden 2016 standar 25  lopp   bild
  Anders Jämtdalen Team UltraSweden 2016 statyett 50 lopp Mariestads marathon bild
  Anders Karlsson Hagunda 1977 diplom 5 lopp    
  Anders Karlsson SUF Sundsvall 1988 standar 25  lopp    
  Anders Karlsson Sundsvalls Friidrottsför 1994 statyett 50 lopp    
  Anders Kindstrand IK Akele 1999 standar 25  lopp    
  Anders Knutsson IFK Halmstad 1983 diplom 5 lopp    
  Anders Knutsson Halmstad 1982 prestationsmärek silver    
  Anders Krappe Laholms IF 1997 prestationsmärek brons    
  Anders Krappe Laholm IF 1992 standar 25  lopp    
  Anders Krappe Laholms IF 1995 statyett 50 lopp    
  Anders Krappe Laholms IF 1994 sverige 90 diplom    
  Anders Kuduniwski  ABB Hafo IF 1993 diplom 5 lopp    
  Anders Lagerberg   1976 diplom 5 lopp    
  Anders Landgren Klippan Fri. 1989 prestationsmärek brons    
  Anders Landgren  Klippan Fri.  1989 diplom 5 lopp    
  Anders Landström Valhall IK 1984 diplom 5 lopp    
  Anders Liljegren   2006 prestationsmärek brons    
  Anders Liljekvist Hässleholm 2017 diplom 5 lopp    
  Anders Lindström Eskilstuna FK 1980 diplom 5 lopp    
  Anders Lindström Sparbanken IK  1990 diplom 5 lopp    
  Anders Låftman Fredrikshofs IF 1977 diplom 5 lopp    
  Anders Låftman Fredrikshof IF 1982 standar 25  lopp    
  Anders Låftman Fredrikshofs IF 1992 statyett 50 lopp    
  Anders Låftman  Fredrikshofs IF 1976 prestationsmärek silver    
  Anders Malmgren Fredrikshofs IF 1976 diplom 5 lopp    
  Anders Malmgren  Fredrikshofs IF 1973 prestationsmärek silver    
  Anders Nilsson IF Göta, Karlstad 1980 diplom 5 lopp    
  Anders Nilsson  Hultsfreds LK 1996 diplom 5 lopp    
  Anders Nordenberg Jalles 1996 statyett 50 lopp    
  Anders Nordenberg  Jalles TC  1989 standar 25  lopp   bild
  Anders Olofsson Heleneholm IF 1981 diplom 5 lopp    
  Anders Olofsson Heleneholm IF 1981 prestationsmärek silver    
  Anders Olsson   1984 diplom 5 lopp    
  Anders Olsson   1979 förtjänstdiplom    
  Anders Olsson Störsjö IF 1994 standar 25  lopp    
  Anders Ossborn Falsterbo 1989 prestationsmärek brons    
  Anders Ossborn    1989 diplom 5 lopp    
  Anders Persson GF idrott Landskrona 1993 standar 25  lopp    
  Anders Persson GF idrott Landskrona 2002 statyett 50 lopp    
  Anders Rosen Sv. Radio IF 1984 diplom 5 lopp    
  Anders Stjemqvist  IKEA FK  1987 diplom 5 lopp    
  Anders Szalkai Stockholm 1997 prestationsmärke guld    
  Anders Söderlund  Polisens IF  1992 diplom 5 lopp    
  Anders Thelaus  Falköping 1984 prestationsmärek silver    
  Anders Turén   2001 diplom 5 lopp    
  Anders Wahlbeg Halltorp 2016 svettdroppen Växjö marathon bild
  Anders Wahlberg Halltorp 2011 standar 25  lopp   bild
  Anders Wahlberg Halltorp 2014 statyett 50 lopp Stockholm Marathon bild
  Anders Wahlberg  AS Evert 1989 diplom 5 lopp    
  Anders Walin Söderhamns IF 1990 standar 25  lopp    
  Anders Wedin Hofors 1990 marathonynglingen   bild
  Anders Weslien Hammarby IF 1989 prestationsmärek brons    
  Anders Weslien  Hammarby IF  1989 diplom 5 lopp    
  Anders Westerberg OK Enen 1986 diplom 5 lopp    
  Anders Wiberg IK Studenterna 1986 standar 25  lopp    
  Anders Wiberg Norrköping 2001 statyett 50 lopp   bild
  Anders Viberg  Janes TC 1982 diplom 5 lopp    
  Anders Wifwesson Eslöv 1987 prestationsmärek silver    
  Anders Wilin Söderhamn OK 1986 diplom 5 lopp    
  Anders Wilin Söderhamns IF 1999 statyett 50 lopp    
  Anders Åkerberg  Fredrikshofs IF 1978 prestationsmärek silver    
  Anders Öberg Ljusdal 2007 diplom 5 lopp    
  Anders Öberg Ljusdal 2007 prestationsnål    
  Anders Österlund   2008 prestationsnål    
  Andreas Bohlin Göteborg 2006 diplom 5 lopp    
  Andres Bodin Graninge alliansen 1987 prestationsmärek silver    
  Andres Hult Enskede 1990 prestationsmärek silver    
  Andres Österlund   2010 diplom 5 lopp    
  Anette Kroon Laholm IF 2014 diplom 5 lopp    
  Anette Kroon Simlångdalen IF 2008 prestationsmärek brons    
  Anette Kroon Simlångdalen IF 2014 standar 25  lopp    
  Angelo Redaelli Flemingsberg IF 1987 standar 25  lopp    
  Angelo Redaelli  Flemingsbergs SK  1982 diplom 5 lopp    
  Anita Bogarve Lomma FIK  1983 diplom 5 lopp    
  Anita Bogarve Lomma 1982 prestationsmärek silver    
  Anita Gustafsson Fredrikshof IF 1996 standar 25  lopp    
  Anita Hansen Hede IK 1991 diplom 5 lopp    
  Anita Jönsson   Högby IF 2007 standar 25  lopp   bild
  Anja Tuikkanen  Gävle kommun SK 1995 diplom 5 lopp    
  Ann Charlotte Lindstedt 1989 prestationsmärek brons    
  Ann Charlotte  Lindstedt 1989 diplom 5 lopp    
  Anna Maria Sohl Sundsvall 1986 diplom 5 lopp    
  Anna Samuelsson IFK Skövde 2017 diplom 5 lopp    
  Anna-L Taberman Finlandia 1980 prestationsmärek silver    
  Anna-Lisa Lindahl  Hafo IF 1991 diplom 5 lopp    
  Anne Sundberg Vännäs SK 2014 diplom 5 lopp    
  Anneli Jansson   2014 prestationsmärek brons    
  Anneli Södergårds Hultsfred 1996 prestationsmärek brons    
  Annelie Buller Flemingsbergs SK 2001 diplom 5 lopp    
  Anne-Mari Andersson IK Akele 1993 diplom 5 lopp    
  Anngo Beyerdorff  Arvika 2006 standar 25  lopp    
  Annie Hedlund Friskis & Svettis  2013 statyett 50 lopp Växjö marathon  
  Annika Askengren-Berg TV88, Trollhättan 2014 standar 25  lopp   bild
  Annika Rosengren TSM Running 2016 standar 25  lopp   bild
  Annika Witzell GF Idrott, Landskrona 1984 diplom 5 lopp    
  Annikki Nieminen Söderhamn OK 1991 diplom 5 lopp    
  Ann-Kristin Forsberg Hemlingby LK 2009 standar 25  lopp    
  Ann-Kristin Forsberg Hemlingby LK 2012 statyett 50 lopp Vintermarathon 2012  bild
  Ann-Maria Sohl Sundsvall Friidrott 1993 standar 25  lopp    
  Ann-Marie Andersson Hultsfreds LK 1999 standar 25  lopp    
  Ann-Marie Andersson Hultsfreds LK 2008 statyett 50 lopp Växjö bild
  Ann-Marie Andersson    1993 diplom 5 lopp    
  Ann-Marie Bodin   1995 diplom 5 lopp    
  Ansgar Ågren Televerkets IF 1996 standar 25  lopp    
  Anterno Lorjo Borås FF 1992 diplom 5 lopp    
  Antti Korhornen IFK Västerås 1988 standar 25  lopp    
  Aren Göransson  Enhörna 1982 standar 25  lopp    
  Aren Tuvikene Spårvägen 1989 prestationsmärek brons    
  Aren Tuvikene  Spårvägens GoIF 1989 diplom 5 lopp    
  Arild Cronstrand Duvbo IK 1975 standar 25  lopp    
  Arild Cronstrand  Duvbo 1972 prestationsmärek silver    
  Arne Andersson Enebybergs IF  1972 diplom 5 lopp    
  Arne Antsvee  Vilsta IK 1987 diplom 5 lopp    
  Arne Berglund  Gottne IF 1992 diplom 5 lopp    
  Arne Blomqvist OK Gisele 1991 standar 25  lopp    
  Arne Ek Nyköping OK 1984 diplom 5 lopp    
  Arne Elofsson  Polisens IF  1987 diplom 5 lopp    
  Arne Holmer   1988 prestationsmärek brons    
  Arne Holmin  IK Ymer 1980 diplom 5 lopp    
  Arne Johansson Värmdö 1990 standar 25  lopp    
  Arne Johansson  Spårvägens GoIF 1992 diplom 5 lopp    
  Arne Karlsson OK Denseln 1987 standar 25  lopp    
  Arne Karlsson  OK Dacke  1982 diplom 5 lopp    
  Arne Keller   1992 diplom 5 lopp    
  Arne Lager IK Akele 2008 statyett 50 lopp   bild
  Arne Lager  Skeninge IK  1989 standar 25  lopp    
  Arne Lagers Skänninge 1977 diplom 5 lopp    
  Arne Larsson Örebro 1977 diplom 5 lopp    
  Arne Larsson   1990 diplom 5 lopp    
  Arne Larsson IF Start 1983 standar 25  lopp    
  Arne Larsson Örebro AIK 1989 statyett 50 lopp    
  Arne Larsson  Luleå LDK 1982 diplom 5 lopp    
  Arne Lindgren Sollerö IF 1984 diplom 5 lopp    
  Arne Lindström Forssa BK  1990 diplom 5 lopp    
  Arne Ljungvall Råby Rekante GolF  1974 diplom 5 lopp    
  Arne Ljungvall Eskilstuna FK 1978 standar 25  lopp    
  Arne Lundblad Växjö AIS 1994 diplom 5 lopp    
  Arne Lundblad    2010 diplom 5 lopp    
  Arne Melin IK Jordbänningarna 1987 standar 25  lopp    
  Arne Melin  Posten IK 1982 diplom 5 lopp    
  Arne Nilsson Lomma 1977 diplom 5 lopp    
  Arne Nilsson Storsäter 1977 diplom 5 lopp    
  Arne Nilsson Stocksäter 1974 prestationsmärek silver    
  Arne Olsson   1988 prestationsmärek brons    
  Arne Olsson Bodens SK 1997 sverige 90 diplom    
  Arne Persson   2010 diplom 5 lopp    
  Arne Persson Fredrikshofs IF 1974 prestationsmärek silver    
  Arne R Nilsson Lomma Fik 1979 diplom 5 lopp    
  Arne R Nilsson  LUGI 1989 standar 25  lopp    
  Arne Råberg Råby-Rekarne FIF  1981 diplom 5 lopp    
  Arne Råberg  Råby-Rekarne 1981 prestationsmärek silver    
  Arne Strömberg Högsbo AIK 1986 diplom 5 lopp    
  Arne Svensson Hakarpspojkarna 1981 diplom 5 lopp    
  Arne Wandery    1984 förtjänstdiplom    
  Arne Westman Björns SK 1986 diplom 5 lopp    
  Arne Åkerström Värmdö IF 1984 diplom 5 lopp    
  Aron Kjellgren Vattudalens LDK 1999 standar 25  lopp    
  Arthur Nilsson Uppsala Olboys 1981 diplom 5 lopp    
  Arthur Nilsson Uppsala 1986 standar 25  lopp    
  Arvo Jäppinen Sävedalen 1975 prestationsmärek silver    
  Asbjörn Nilsen Geir    1996 diplom 5 lopp    
  Assar Fager   1981 förtjänstdiplom    
  Assar Hedegärd   1992 diplom 5 lopp    
  Astor Gustafsson I 4 IF 1986 diplom 5 lopp    
  Astor Johansson IK Stern 1972 diplom 5 lopp    
  Astrid Byström Essboda SK 1997 diplom 5 lopp    
  Astrid Häger Nynäshamn FK 2014 glastrofé 100 lopp Sth Marathon bild
  Astrid Häger Nynäshamn 2007 standar 25  lopp    
  Astrid Häger Nynäshamn 2008 statyett 50 lopp Månkarbo bild
  Astrid Häger Nynäshamn FK 2014 viking Stockholm Marathon bild
  Atle Andersen Långbro IF 1984 diplom 5 lopp    
  Axel Elqvist Lenhovda IF 1984 diplom 5 lopp    
  Axel Hedenstål (1901-1995) Fredrikshofs FF 1977 hedersmedlem   bid
  Axel Karlsson Nybro IK 1978 diplom 5 lopp    
  Axel Lundebrandt Mälarhöjden 1969 diplom 5 lopp    
  Axel Sundebrant Värmdö IF 1980 förtjänstdiplom Malmö frisksportarna  
  Axel Sundebrant Värmdö IF 1974 standar 25  lopp    
           
B Barbro Paraniak Team Skavsåret IF 2007 glastrofé 100 lopp Årsmöte Heleneholm bild
  Barbro Paraniak Team Skavsåret IF 2006 lopp i varje landsdel    
  Barbro Paraniak Team Skavsåret IF 2002 standar 25  lopp   bild
  Barbro Paraniak Team Skavsåret IF 2005 statyett 50 lopp Strömmingsmaran bild
  Barbro Paraniak Team Skavsåret IF 2008 tallrik 150 lopp    
  Barbro Paraniak Team Skavsåret IF 2004 viking Karlstad  
  Barbro Wigow  FK Snapphanarna 1981 diplom 5 lopp    
  Benet Österdahl.  Duvbo IK  1989 standar 25  lopp    
  Beng Klang OF Lödde 1986 standar 25  lopp    
  Bengt Abrahamsson  Sundsvalls RR  1987 diplom 5 lopp    
  Bengt Adolfsson Trollhättan 1985 standar 25  lopp    
  Bengt Ahlbäck  Heros 1982 prestationsmärek silver    
  Bengt Alfredsson   1984 förtjänstdiplom    
  Bengt Andersson Ulfshyttan IF 1984 diplom 5 lopp    
  Bengt Andersson   1974 förtjänstdiplom    
  Bengt Andersson   1988 prestationsmärek brons    
  Bengt Andesson Kinna If 1981 diplom 5 lopp    
  Bengt Andréasson Kinna 1983 prestationsmärek silver    
  Bengt Arenvall  Luleå LDK  1987 diplom 5 lopp    
  Bengt Asterling  Varberg GIF  1982 diplom 5 lopp    
  Bengt Axelsson Målilla 1989 diplom 5 lopp    
  Bengt Axelsson Målilla SKI 1989 prestationsmärek brons    
  Bengt Axelsson Mörlunda SK 1989 prestationsmärek silver    
  Bengt Backlund Huddinge 1974 diplom 5 lopp    
  Bengt Backman Flemingsberg SK 1985 standar 25  lopp    
  Bengt Backman Flemingsbergs SK 1992 statyett 50 lopp    
  Bengt Backman  Flemingsbergs SK  1981 diplom 5 lopp    
  Bengt Backman  Flemingsbergs SK 1983 prestationsmärek silver    
  Bengt Berntsson Stenungsund 1979 prestationsmärek silver    
  Bengt Berntsson Stenumgsund 1990 standar 25  lopp    
  Bengt Berntsson  Stenungsund OK 1982 diplom 5 lopp    
  Bengt Bladström Överum 1977 diplom 5 lopp    
  Bengt Bladström Västervik 1993 standar 25  lopp    
  Bengt Boll SS IF 1991 diplom 5 lopp    
  Bengt Böransson Falu IK 1992 standar 25  lopp    
  Bengt Cronquist Alingsås 2009 statyett 50 lopp    
  Bengt Cronquist  Stockholm 2006 standar 25  lopp    
  Bengt Danielsson  Västerås 1972 prestationsmärek silver    
  Bengt Dolk Märsta 1994 diplom 5 lopp    
  Bengt Egmalm  IK Jordbanningarna  1982 diplom 5 lopp    
  Bengt Eklöf Knutby 1990 standar 25  lopp    
  Bengt Enryd  Fredrikshofs IF 1978 prestationsmärek silver    
  Bengt Ericsson SK Gävle 1984 diplom 5 lopp    
  Bengt Erik Lamm  Malmby IF 1981 diplom 5 lopp    
  Bengt Erik Thor Spårvägens GoIF 1983 diplom 5 lopp    
  Bengt Erkas Bohuslän AF 1983 diplom 5 lopp    
  Bengt Ernryd Fredrikshofs IF 1979 diplom 5 lopp    
  Bengt Fransson   1986 diplom 5 lopp    
  Bengt Fransson Marsthonsällskapet 1998 standar 25  lopp    
  Bengt Fredriksson Castor 1994 standar 25  lopp    
  Bengt Fredriksson  Trångsvikens IF 1982 diplom 5 lopp    
  Bengt Gesser   1989 prestationsmärek brons    
  Bengt Gesser    1989 diplom 5 lopp    
  Bengt Göransson Falu IK 2004 glastrofé 100 lopp Stockholm Marathon bild
  Bengt Göransson Falu IK 2006 lopp i varje landsdel    
  Bengt Göransson Falu IK 1988 prestationsmärek brons    
  Bengt Göransson Falu IK 1996 statyett 50 lopp    
  Bengt Göransson Falu IK 1995 sverige 90 diplom    
  Bengt Hermansson   1980 diplom 5 lopp    
  Bengt Jansson   1984 förtjänstdiplom    
  Bengt Jansson Brämhult 1997 sverige 90 diplom    
  Bengt Johansson MIK Vänersborg 1980 diplom 5 lopp    
  Bengt Johansson Skgsvargarna 1984 standar 25  lopp    
  Bengt Johansson OK Skogsvargarna 1988 statyett 50 lopp    bild
  Bengt Järnhester överum 1972 prestationsmärek silver    
  Bengt Järnhester  Oskarshamn 1974 diplom 5 lopp    
  Bengt Klang Lugi Friidrott 1992 statyett 50 lopp    
  Bengt Klang  Lödde Motion 1982 diplom 5 lopp    
  Bengt Klang  Lödde 1979 prestationsmärek silver    
  Bengt Larsson Lomma FIK 1981 diplom 5 lopp    
  Bengt Liffgård Rånäs 4 H 1991 diplom 5 lopp    
  Bengt Liftgård Uppsala Oldboys 1978 diplom 5 lopp    
  Bengt Lindgren Tvärreds I 1986 diplom 5 lopp    
  Bengt Lindgren Vallentuna FK 2013 statyett 50 lopp Stockholm marathon bild
  Bengt Lindholm  Motala AH;  1982 diplom 5 lopp    
  Bengt Lindqvist Jalles TC 1986 diplom 5 lopp    
  Bengt Lindqvist Umeå 2002 förtjänstdiplom    
  Bengt Lundqvist Jokkmokk SK 1994 diplom 5 lopp    
  Bengt Lönnroth  Polisens IF  1988 förtjänstdiplom    
  Bengt Lönnroth   Polisens IF  1982 diplom 5 lopp    
  Bengt Nilsson Emmaljunga Barnyagnsfab. 1995 diplom 5 lopp    
  Bengt Norberg  IFK Västerås  1982 diplom 5 lopp    
  Bengt Olof Ekdahl  Borås GIF 1982 diplom 5 lopp    
  Bengt Olofsson Östhammar Friidrott 1995 statyett 50 lopp    
  Bengt Olofsson  Östhammar FI 1989 standar 25  lopp    
  Bengt Olov Tholen 'nots SK 1986 diplom 5 lopp    
  Bengt Olovsson Sörmark IF  1995 diplom 5 lopp    
  Bengt Olsson Husum IF 1991 diplom 5 lopp    
  Bengt Olsson IFK Göteborg 1969 diplom 5 lopp    
  Bengt Olsson Växjö LK 1990 diplom 5 lopp    
  Bengt Olsson  Enhörna IF 1981 diplom 5 lopp    
  Bengt Renvall (1925-1999) IF Start 1995 hedersmedlem   bild
  Bengt Roger Nordin Lycksele IF 1993 statyett 50 lopp Athen  
  Bengt Ryden Eskilstuna FK  1983 diplom 5 lopp    
  Bengt Sandgren Lidköpings IS 1994 diplom 5 lopp    
  Bengt Svensson Westervik RC 1989 prestationsmärek brons    
  Bengt Svensson  Westervik RC  1989 diplom 5 lopp    
  Bengt Södergard  Visby IK  1982 diplom 5 lopp    
  Bengt Södergård  Väsby 1982 prestationsmärek silver    
  Bengt Uhnoo Örebro 1989 prestationsmärek brons    
  Bengt Uhnoo  Örebro 1989 diplom 5 lopp    
  Bengt Wallin Falu IK 1991 standar 25  lopp    
  Bengt Wallin Falu IK 1997 statyett 50 lopp Strömmingsmaran bild
  Bengt Wallqvist Vänersborg 1987 standar 25  lopp    
  Bengt Wallqvist  Polisens IF  1981 diplom 5 lopp    
  Bengt Wessman Lerum 1989 diplom 5 lopp    
  Bengt Wessman Lerum 1989 prestationsmärek brons    
  Bengt Wessman Lerum 1997 standar 25  lopp    
  Bengt Wetterberg Örebro Polisen 1991 standar 25  lopp    
  Bengt Wiking  Lönsboda SK  1987 diplom 5 lopp    
  Bengt Vilsén   2001 diplom 5 lopp    
  Bengt Zetterberg Solvikingarna 1997 diplom 5 lopp    
  Bengt Åke Eriksson  IK Valhall  1982 diplom 5 lopp    
  Bengt Östlin  Söderhamn OK 1987 diplom 5 lopp    
  Bengt  Nilsson Mälarhöjden 1964 diplom 5 lopp    
  Bengt-Arne Palm   2013 standar 25  lopp   bild
  Bengt-Erik Enoksson Skövde 1976 prestationsmärek silver    
  Bengt-Olof Palmqvist Laholm IF 1980 diplom 5 lopp    
  Bengt-Olov Gustavsson Växjö Norra IF 1991 diplom 5 lopp    
  Bengt-Åke Blidgård Sölvesborg 2011 prestationsmärek brons    
  Bengt-Åke Larsson IK Wilske 1991 standar 25  lopp    
  Bengt-Åke Skoglund Posten IK 2001 standar 25  lopp    
  Bengt-Åke Skoglund  Postens IK Sandviken  1996 diplom 5 lopp    
  Bengt-Åke Skoglund  Posten IK 2006 statyett 50 lopp    
  Bengt-Åke Svensson Team Blekinge 1997 förtjänstdiplom  Kustamaran  
  Bengt-Åke Svensson Team Blekinge 2000 glastrofé 100 lopp    
  Bengt-Åke Svensson Team Blekinge 1992 standar 25  lopp   bild
  Bengt-Åke Svensson Team Blekinge 1992 statyett 50 lopp Stockholm  
  Bengt-Åke Svensson  Team Blekinge 1992 diplom 5 lopp    
  Benn Lindholm  PK Banken  1982 diplom 5 lopp    
  Benny Flodin SISU 1989 prestationsmärek brons    
  Benny Flodin IK Sisk 1991 prestationsmärek silver